Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je to dost, je to málo?

14 2000
P r a h a - Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz třemi sty tisíci. Zdá se vám to málo, nebo hodně? Myslíte si, že je správné finančně zhodnotit medaile?

Bedřich Moldan, ekolog: Zdá se mi to dost, rozhodně ne málo.
Sport je velmi důležité a ekonomicky významné odvětví lidské činnosti, a když jsou hodnoceny všechny význačné sportovní podniky, tak proč neodměňovat i úspěchy na olympijských hrách?

Pavel Boček, onkolog, ředitel nadačního fondu Kapka naděje: Zdá se mi to dost. Olympiáda je věcí sportovce, vyhrává pro svou čest, ne pro peníze. Když něčeho dosáhne, měl by mít radost, a ne být honorován. Když někdo zachrání druhému život, nic nedostává.

Jana Mačáková, rektorka Univerzity Palackého v Olomouci: Myslím, že je to na naše poměry přiměřené. Odměňovat medailisty? Proč ne. Velmi se tomu věnují, a úsilí i peníze, které vynaloží, je značné.

Kateřina Bernardová, psycholožka při generálním štábu české armády: Málo to určitě není. Sama jsem závodně sportovala a nedovedu si představit, že bych za to dostala peníze. Myslím si, že se odměňovat nemusí.

Tomáš Töpfer, herec a ředitel Divadla Na Fidlovačce: Proč by neměli být odměněni vždyť nás reprezentovali?! A ještě k tomu na takovém svátku všech zemí světa. Měli bychom být rádi, že jsme tam měli koho poslat, a ne přemýšlet o tom, zda jim zaplatit. Tím se nejvýš může užírat obyčejná lidská závist.

Michal Viewegh, spisovatel: Vítězové si odměnu zaslouží, možná by mohla být i vyšší, takhle to považuji, řekněme, za důstojné minimum. Určité problémy naopak mám s penězi, jež berou třeba tenisté či jezdci F1, tyhle sumy jsou už trochu nemorální.

Petr Čtvrtníček, herec a satirik: To je ještě málo, já osobně dávám víc, ať si vezmou, co chtějí. Vždyť co si dneska koupíte za milion? Ani pořádné sportovní boty... Zkrátka měli by dostat každý nejmíň milion a další milion ti, co je nechali vyhrát.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...Najdete na iDNES.cz