Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jedeme pro zlato, tvrdí zase Gretzky

10 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Na olympiádu do Nagana přiletěl útočník Wayne Gretzky s velkou pompou a prohlášením, že si jede pro poslední hokejovou trofej, která mu chybí ve sbírce. Do Salt Lake City přijel už jako generální manažer kanadského výběru, ale slova volí stejná. "Při síle našeho mužstva nás musí zajímat jen zlaté medaile. To samé chtějí lidé doma," prohlásil sebevědomě na tiskové konferenci v hale E Center.

Místnost byla plná novinářů z rozličných zemí a Gretzky s nadhledem odpovídal na otázky o švédském, ruském či slovenském hokeji. Když se jej zpravodaj MF DNES otázal, zda si myslí, že jeho tým je tentokrát schopen porazit české mužstvo v čele s brankářem Dominikem Haškem, přenechal poprvé a naposledy odpověď svému asistentu Kewinu Loweovi" "Kewine, řekni k tomu něco." Lowe přednesl zdvořilostní frázi, jak je český tým kvalitní a Hašek výjimečný brankář, a Gretzky se pousmál. "Souhlasím," řekl pouze.

Kanadský šéf musí v této chvíli řešit problémy s řadou zraněných hráčů. Obránce MacInnis by se měl zapojit do hry v pondělí, Nolan s Yzermanem budou zřejmě k dispozici do začátku turnaje a otazník visí rovněž nad Kariyou, který má zraněný malíček. "Nehci předvídat, jak to všechno dopadne. Kdyby nemohl někdo z útočníků na turnaj, asi bychom povolali Thortona, který je vysoko v kanadském bodování NHL," soudí Gretzky.

Legendární útočník přiznává, že před startem olympijského turnaje je stejně nervozní jako před čytřmi roky v Naganu. "To je věc, která se nezměnila. Jsem opět členem kanadského týmu a to je jedna z nejlepších věcí, která se vám v životě může stát," tvrdí pateticky a přiznává, že v nové funkci má trochu jiné starosti a dilemata. "Nejhezčí věc je, když mohu někomu zavolat, že je nominován na olympiádu. Nejhorší zase, když musím jinému dobrému hráči oznámit, že tam nepoletí."

Šéfové kanadské olympijské reprezentace: vlevo generální manažer Wayne Gretzky, vedle něj jeho asistent Kewin Lowe.

Generální manažer kanadské reprezentace Wayne Gretzky na tiskové konferenci v E Center

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...Najdete na iDNES.cz