Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Jediná radost: stříbro Neumannové

13 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Měl to být český megavíkend, zběsilý hon na medaile z XX. zimní olympiády v Turíně. Slavila se však jediná. Jen ta nejzkušenější, Kateřina Neumannová, dobyla stupně vítězů. Ze stříbrného postu vzhlížela ke Kristině Šmigunové. Estonská blondýna ji v závěru skiatlonu přespurtovala.

"To už jsem věděla, že na další zrychlení nemám," doznala Neumannová s pátou olympijskou medailí na krku.

Čtyři stříbra a jeden bronz teď tvoří její sbírku. Přesto pocit z porážky zprvu převládal. Snad ještě nikdy nebyla v tak ideální pozici.

Skvěle připravená, zdravá, nabuzená. Trať držela, největší soupeřky odpadaly. V klasické části splnila úkol, udržela špici.

Neumannová má stříbro
čtěte ZDE

Na bruslařských lyžích převzala otěže, zaútočila, roztrhala pole. Veškeré síly vrhla do posledního stoupání. S buldočím výrazem utíkala vstříc zlatému snu. Jenže Šmigunová se držela jako magnet. Ona ještě měla rezervy. Neumannová už ne.

V cíli triumfující Estonka pištěla, až uši zaléhaly. Po levé tváři Neumannové stékala slza. Sama nedokázala říci, zda z radosti, dojetí, či ze smutku nad ztraceným vítězstvím.

"Za pár hodin se určitě budu radovat," ujistila.

Má přece medaili! Co by za ni další velikáni dali. Olympiáda prožila víkend padlých favoritů.

V hloubi výsledkových listin se krčili americký sjezdař Rahlves, francouzský biatlonista Poirée i téměř neporazitelný finský sdruženář Manninen. Také další Češi byli vidět, ale medailový efekt chyběl.

Šestá je boulařka Nikola Sudová. Skočila salto D spin X, přesto nezískala přízeň rozhodčích - více ZDE.

Sedmá skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková na 3000 metrů. Její nejlepší trať teprve přijde - vice ZDE.

Desátý doběhl Lukáš Bauer, Don Quijote v lyžařském skiatlonu. Marně vybízel ostatní, ať závodí. Soupeři se vyváželi a pak jej pohltili - více ZDE.

Vzpomínky na zašlou slávu zůstaly skokanu Jandovi. Jeho třinácté místo je nejtrpčím zklamáním českého olympijského víkendu - více ZDE.

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová v cíli olympijského skiatlonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze