Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Jenom chválím, řekl komentátor Nedvěd

15 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jeden večer s reprezentanty poseděl v českém hokejovém domě v centru Turína a den na to komentoval jejich výkony pro italskou televizi. V neobvyklé roli na olympijském turnaji vystupuje český fotbalista Pavel Nedvěd, hráč místního Juventusu. "Zatím jenom chválím," říkal po druhé třetině. "Ale žádný velký hokejový expert nejsem," přiznal.

Jak se vám líbí práce televizního komentátora?
Zatím moc nekomentujeme, protože Italové pouštějí místo hokeje závod na saních, kde mají naději na medaili. Na hokej to moc nepřepojují. Ale mně to moc nevadí.

Připravoval jste se nějak na komentování hokeje?
Jenom trošku. Nejsem žádný expert, takže nebylo proč se připravovat. Něco jsem věděl, hokej jsem vždycky sledoval a tak nejsem v úplně cizím prostředí.

Co je na profesi komentátora nejtěžší?
Aby všechno fungovalo, abychom se slyšeli s lidmi ze studia a všechny kabely aby byly správně zapojené. Často jim to vypadávalo, ale jiné problémy nejsou.

Jak jste zhodnotil situaci kolem střídání brankářů?
Viděli jsme jak se Hašek po jednom zákroku těžce zvedal, ale zatím se ještě neví, co mu je. Vokoun to neměl jednoduché, musel jít do hry studený, ale začal výborně.

A co jste říkal prohrané první třetině?
Pro všechny to bylo trochu překvapení. Čekal jsem, že Němci budou ještě více zalezlí, ale docela mě překvapili. Italové to komentují, že jde o pěkný zápas, na který se dá dívat. To si myslím i já, zatím jenom chválím.

Kdo se vám na ledě nejvíc líbí?
Já tomu zase tolik nerozumím, ale líbí se mi jak naši hrají dopředu. To je moc hezké. Komentoval bych to tak, že vepředu jsou moc dobří a vzadu občas mají rezervy. Možná to vyplývá ze stylu naší hry, že kluci hodně útočí. ?mě se to ale líbí.

Rozumí Italové hokeji?
Myslím, že dost. Komentátoři, se kterými spolupracuji, mají výborný přehled. Byli i v kontaktu s českými hráči, kteří hrávali v Bolzanu, a znali se s trenéry, jejichž jména mi ani nic neříkají.

A co vy, byl jste se podívat za českými hokejisty?
Byl jsem za nimi v hokejovém domě. Neměli bohužel moc času, takže jsme poseděli jen asi hodinku. Byl tam i trenér, takže to bylo hodně příjemné.

S kým jste si nejvíc popovídal?
Nejdéle jsme tam zůstali s Jágrem, Tomášem Kaberlem a Vokounem. Ostatní už museli jít, protože měli ještě nějaké pohovory s trenérem. S Jardou Jágrem jsem se seznámil už dřív při návštěvě formule jedna. Kromě něj jsem znal z Plzně ještě Martina Straku, se Špačkem jsme se v létě po telefonu domlouvali na golf, ale nevyšlo nám to.

Sám si někdy zahrajete hokej?
Sem tam jsem něco hrál, ale jen vyloženě rekreačně. Kdybych ale šel do brány, tak bych chytal jako Vokoun. Má lapačku na stejné ruce.

Pro italskou televizi má komentovat i váš klubový trenér Fabio Capello.
Byl tu přede mnou při utkání Italů s Kanadou. Poslouchal jsem ho v televizi a bylo znát, že toho o hokeji ví hodně. On snad v hokejovém prostředí dokonce v minulosti pracoval. Uvidíme se v neděli, kdy máme spolu velký souboj při utkání Česko - Itálie.

Budete komentovat společně?
Ano, budeme tu určitě. A možná přijde ještě brankář Buffon.

Bavíte se s trenérem o hokeji?
Jistě, řešíme to celý týden, co začala olympiáda. Italové nás favorizují a moc se s námi měřit nechtějí.

Nevsadili jste si na výsledek?
To by si netroufli, vědí, že na nás nemají.

Fotbalista turínského Juventusu Pavel Nedvěd coby komentátor hokejových utkání na zimních olympijských hrách v Turíně.Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze