Blízko hromadnému závodu. Jislová s Davidovou ale body nepočítají

Česká biatlonistka Jessica Jislová ve stíhacím závodu na 10 kilometrů v jihokorejském Pchjongčchangu. (12. února 2018) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

12 2018
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) - Stejně jako její reprezentační kolegyně Markéta Davidová, i ona si v zamrzlém jihokorejském Pchjongčchangu odbývá svou olympijskou premiéru. A zatím je pro Jessiku Jislovou úspěšná. Jak ve sprintu, tak ve v nedělním stíhacím závodu dojela třiadvacátá a zopakovala si tak druhý nejlepší výsledek mezi biatlonovou elitou. „S výsledky jsem určitě spokojená,“ usmála se v cíli.

Jakmile se za cílovou čarou převlékla do teplejšího oblečení, zamířila nejprve na rozhovor pro televizi, pak pro rádio.

Až následně dorazila k píšícím novinářům.

To už jí zuby o sebe drkotaly a ona sama se zimou občas otřásla. V teplotách kolem -10 stupňů, které na biatlonovém stadionu Alpensia každodenně panují, nic neobvyklého.

„Ta zima byla nepříjemná i na trati, kde v kombinaci s větrem bylo určitě lepší, když jste se za někým schovali. Byla to velká výhoda. Naštěstí už jsem v té zimě neměla takové problémy s nohama jako v předchozích dnech,“ těšilo Jislovou.

Fotogalerie

Aby se před závodem zahřála, pobíhala spolu s Markétou Davidovou zuřivě v kolečku na stadionu.

Pak se z třiadvacátého místa vrhla do svého druhého olympijského klání v životě. A bylo stejně úspěšné – i přes tři chyby na střelnici doběhla podobně jako v sobotním sprintu na třiadvacátém místě.

Pouze v předolympijském sprintu v Anterselvě zajela lepší výsledek, tehdy skončila patnáctá.

„S oběma závody jsem hodně spokojená. Umístění je dneska totožné jako v sobotu, ale mohlo to být ještě o dvě příčky lepší,“ mrzelo ji.

Ještě na předposledním mezičase totiž její jméno svítilo na jednadvacátém místě. Za sebou si ale do finiše přivezla Kaisu Mäkäräinenovou a Linn Perssonovou.

„A to byla chyba. Ten finiš jsem nezvládla takticky. Cíl je tady totiž z kopce a jakmile se do něj někdo za vámi schová, ve finiši pak nemáte šanci,“ mrzelo ji.

Jak Perssonová, tak i Mäkäräinenová se následně přes Jislovou opravdu dostaly.

Jessica Jislová konzultuje s trenérem svou střeleckou položku.

„Přesto jsem spokojená. Dneska to bylo i na střelnici v pohodě. Na to, jak to před startem vypadalo, tak to nakonec nebylo tak hrozné. Občas je to tady o štěstí, kdy člověk přijede. Ale vždycky se s tím dá nějak poprat,“ myslí si třiadvacetiletá biatlonistka.

Ta se dvěma 23. místy nyní spolu s Markétou Davidovou, která dojela patnáctá ve sprintu a pětadvacátá ve stíhacím závodu, může reálně pomýšlet na účast v hromadném závodu pro třicet nejlepších, který je na programu v sobotu 17. února.

„Uvidíme, jak se to vyvine, body v hlavě určitě nepočítám,“ říká Jislová.

Nyní jen stačí, aby spolu s Davidovou příliš nepokazily středeční vytrvalostní závod. Pro obě by to pak byl jejich první hromadný závod kariéry mezi biatlonovou elitou.

A rovnou pod pěti kruhy.

Biatlon na ZOH 2018

Biatlonisté v Pchjongčchangu usilovali o 11 medailových sad. Muži i ženy měly stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Michal Krčmář, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Markéta Davidová, Laura Dahlmeierová, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Zrod českého biatlonového bronzu. Vypovídal i „car ruského dopingu“

Biatlonistka Gabriela Koukalová při závodu v areálu Krasnaja Poljana během...

VIDEO O emoce přímo v dějišti přišly. Přesto se štafeta českých biatlonistek s největší pravděpodobností...

Bronz ze Soči má i liberecká nemocnice. Uzdravil se tam rozbitý Soukup

Český biatlonista Jaroslav Soukup dostal při slavnostním ceremoniálu bronzovou...

Alespoň malý kousek z bronzové olympijské medaile biatlonisty Jaroslava Soukupa by měla dostat...

Björndalen je nejlepší. Už v pondělí mě překoná, říká rekordman Dählie

DVĚ LEGENDY. Norský lyžař Björn Dählie (vlevo) blahopřál svému krajanovi Olemu

Exkluzivně Soči (Od našeho zpravodaje) Než si vzal slovo, automaticky zazněl potlesk. Dvanáct olympijských medailí, to je fantastická...

Najdete na iDNES.cz