Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě je před námi dlouhá cesta, píše Hlinka

17 2002
Salt Lake City - (Manažer reprezentace pro iDNES) - Zápas s Německem se našemu mužstvu povedl, hlavně první dvě třetiny jsme hráli velmi dobrý hokej. A nejde jen o to, že jsme vyhráli 8:2, ale že jsme vyhráli naprosto přesvědčivě a o výsledku nebylo od začátku pochyb. Čekal jsem, že to bude mnohem těžší. Na začátku turnaje je takový výsledek vždy důležitý. Mužstvo se dostane do pohody, i když samozřejmě cesta před námi je ještě dlouhá a nemůžeme dělat závěry po jednom vydařeném utkání, píše v komentáři pro iDNES generální manažer reprezentace Ivan Hlinka.

O přesilovkách
Pozitivní je také skutečnost, že se nám dařilo v přesilovkách. Kluci to na tréninku dost nacvičovali. Máme naštěstí hokejisty, kteří jsou nejen schopni plnit nacvičený signál, ale také improvizovat a velmi rychle reagovat na změnu situace. Dobře zvládnuté přesilovky budou důležité hlavně v zápasech, které budou vyrovnanější.

O Švédsku a Kanadě
Dva takové nás teď čekají. Nejdříve se Švédskem, pak s Kanadou. Viděl jsem v přímém přenosu poslední třetinu jejich vzájemného zápasu. Švédové v té chvíli už jasně vedli, takže hráli spíše údržbu. Snažili se hlavně, aby se jim nikdo nezranil. Jak jsem ale slyšel, v prvních dvou třetinách podávali výborný výkon a gólman Salo byl vynikající. Určitě si ještě zápas prohlédneme na videu.

O kontrolách
Jako všichni účastníci olympiády, i sportovci musí v Salt Lake City procházet permanentně kontrolami. Než se dostaneme z olympijské vesnice do haly, musíme podstoupit dvě nebo tři. Někdy je to přísnější, jindy o něco méně. Moc záleží na lidech. Někdo dostane funkci a je na to nažhavený, jiný člověk to bere více v klidu. Zatím žádné problémy nebyly.

Musíme třeba při kontrole zapnout a vypnout mobil, ale hokejové věci máme naštěstí skoro pořád v hale, takže ty se už neprohlížejí. Kontroly prostě v téhle době k olympiádě patří. Musíme se s tím smířit a hlavně nás to nesmí rozčilovat.

O halách
Jinak je zázemí hokejového turnaje na dobré úrovni. Nehraje se sice v tak velkých halách jako na mistrovství světa, ale olympiáda je prostě něco jiného. Zápasů je hodně a některé se musí odehrát i na malém stadionu v Provu, jako ten náš s Německem.

Hala E Center je ale velmi dobrá. Je to hokejová hala, asi jen pět let stará, hraje zde farma Dallasu. Hlavně si ale nechceme stěžovat, že se nám tady to či ono nelíbí. To většinou dělají mužstva, kterým se nedaří a která se potřebují na něco vymluvit.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze