Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Jezdec Hatla je s klisnou Karlou v přísné karanténě

Jaroslav Hatla s Karlou | foto: Josef Malinovský

18 2008
Už od čtvrtečního odpoledne je jezdec Jaroslav Hatla s klisnou Karlou v přísné karanténě. Před olympiádou odjeli do německých Cách. "Z Radimovic jsme odjížděli v půl třetí ráno a na místo jsme dorazilo podle plánu v půl jedné odpoledne," prozradil Hatla.

Veterinární podmínky jsou v Cáchách na nejvyšší možné úrovni.

"Karla musela jít stejně jako ostatní koně nejprve na tamní kliniku, kde jí byl proveden odběr krve, výtěr z nozder a posléze prošla dezinfekční očistou. Každé ráno a večer jí pak musíme měřit teplotu. Je také nutné procházet při vstupu do stájí přes dezinfekční koberce a pokud opustíme areál, tak při návratu si musíme umýt ruce," pokračuje jezdec.

V Cáchách je nyní kolem 120 olympijských koní, kteří se budou účastnit soutěží ve všestrannosti a v drezuře. Rozděleni jsou do několika menších či větších stájových budov.

"Společně s námi je ve stáji ještě jedna Mexičanka a 5 kanadských koní," upřesňuje Hatla.

Pro následující dny budou muset jezdci nahlásit svůj tréninkový plán, aby se vzájemně nekřížili a příprava olympijských účastníků probíhala hladce.

"Ve čtvrtek Karla pracovala jen lehce, v pátek a v sobotu bude mít drezurní přípravu a v neděli s ní chci mít cvalový trénink. Cválat by měla ještě do odletu dvakrát a mezi tím by měl ještě dorazit Jiří Pecháček na skokový trénink."

A jak proběhne samotné přemístění do Hong Kongu, kde budou olympijské soutěže v jezdeckých disciplínách probíhat? "S Karlou poletí v letadle pouze ošetřovatelka. Jak jsem se dozvěděl, já poletím až o den později – 30. července – z Prahy," dodal Hatla.

Autor:


Témata: Cáchy, Letadlo
Najdete na iDNES.czmobilní verze