Neklouzalo to, chyběl dobrý pocit, přiznal Ježek. A žertoval o troskách

31 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Mluvit začal první. "To chodíte na rozhovory s takovými troskami?" pronesl Stanislav Ježek směrem k novinářům. V olympijském finále skončil pátý, stejně jako v Pekingu 2008. Obhájil pozici pod pěti kruhy. "Když se to vezme takhle, je to dobrý. Komu se to povede? Martikánovi se to nepovedlo. Takže dobrý."

Jste zklamaný?
Spíš z projevu než z výsledku. Před olympiádou bych ten výsledek bral všemi deseti. Je to podobné jako v Pekingu. Víte, že máte na víc. Tady to výsledkově tak nevypadalo, ale nadšený z toho nejsem. Zkrátka jsem nejel tak dobře finálovou jízdu, tak co bych mohl říct?

Chyběly síly?
Ne ne ne, výjimečně jsem tu sílu měl dál než obvykle. Spíš tam byly chyby z nějakých nájezdů. Říkáte si: Sakra, ztratil jsem tady. Pak jedete dál, zase vám něco nevyjde - a už víte, že trochu ztrácíte, že to není taková pěkná jízda, tak vás to úplně netěší. 

O olympijském finále čtěte zde

Kolikrát ve finálové jízdě jste si řekl sakra?
Asi čtyřikrát.

A v semifinále?
Jen když jsem napálil ty tyče a letěly do vzduchu, to jsem si říkal: Kurňa, už zase. Ani jsem moc nevěřil, že by to stačilo k postupu. Ale ta jízda byla lepší, rychlejší, i s těmi šťouchy. Ve finále jsem hlavně myslel na doteky, abych se nevyautoval šťouchem, to už bych si musel urazit ruce. Proto jsem to jistil, hlídal. A chybělo to.

Nelitujete, že jste finále nejel buď, anebo?
Abych něčeho litoval, to bych byl akorát ztrápenej a k ničemu by to nebylo. Nemá cenu to rozebírat, musíte si říct, jak pojedete, hlavně aby vám to klouzalo a člověk měl z toho dobrý pocit, což se mi dneska nepovedlo. Bohužel.

Věřil jste v cíli aspoň na chviličku, že to vyjde na medaili?
Ani moc ne. Trať nebyla zase tak těžká, aby borci udělali až takový chyby. Chvíli  jsem si říkal, že bych mohl být aspoň čtvrtej s tou čtyřkou, ale nevyšlo to. 

Fotogalerie

Mrzí vás, že ta olympijská medaile vám pořád doma chybí?
Nemrzí. Stejně by byla někde v šuplíku mezi ostatníma. Víc mě potěšil čtyřlístek od sponzora. Vtipnej, pěknej.

Zaregistroval jste šťouch ve finále?
Nevěděl jsem o něm. Kde byl? Na třináctce? Na rozhodčí se vymlouvat nebudu, ono by mi to ani v ničem nepomohlo, takže to nechme být. 

Překvapila vás bouřlivá kulisa na vodním slalomu?
Hrozně se mi to líbí. Nemám rád aplaus, rámus, povzbuzování, ale lidi jásaj tady na kohokoliv. Závodník udělá eskymáka a všichni mu aplaudují, to je perfektní. Kdyby to takhle vypadalo na každých závodech vodního slalomu, to by byla pecka. Ale asi jenom jednou za čtyři roky. Doufejme, že to bude na olympiádě v Riu podobný.

Láká vás Rio?
Ale ne. Ty mladší by mě už sakra měli smáznout. Jestli bych chtěl jet do Ria, je teď absolutně bezpředmětný. Cítím, že každý den je tělo starší a starší, a jak bude starý za čtyři roky, si ani neumím představit. A ještě dělat vrcholově sport!

Takže konec po mistrovství světa v Praze 2013?
To bych chtěl vydržet určitě, jsem součástí organizačního výboru, je s tím dost práce, a když máte aspoň chvilku, abyste si v práci oddechnul a šel se svézt na vodě, tak je to příjemný. Já mám ten sport rád právě pro to ježdění na vodě. Medaile by byly pěkný, ale nějak se nedaří.

Ušetřil jste nějaké síly na semifinále deblkanoí s Vavřincem Hradilkem?
Jsem jenom zvědavej, i když to bych ani nechtěl, jestli překonám svůj výsledek na singlu.

Další z rubriky

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Najdete na iDNES.cz