Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Jiráska nazlobilo jen vykradené auto

4 2003
Praha - Zasedání Mezinárodního olympijského výboru se povedlo. Akce podle slov předsedy nejvyššího českého sportovního orgánu Milana Jiráska proběhla téměř bez problémů. "Jsem přesvědčen, že všichni odjedou spokojeni, neslyšel jsem žádnou kritiku. Vím, že to jsou často zdvořilosti, ale tady se všichni vyjadřují spontánně," řekl Jirásek.

Starosti mu dělala jen přísná bezpečnostní opatření. "Protože požadavky účastníků narůstaly. Ale když už tady nejsou šéfové vlád, tak se tu hodně ulevilo. Je méně prohlídek, menší tlak. Měl jsem obavu, aby nevznikly konflikty a nedošlo k zácpám, když všichni hromadně někam jeli. Ale bylo to nakonec v pohodě," ulevil si.

Nepříjemné překvapení mu připravil zloděj, který mu v týdnu před domem vykradl auto. "Rozlomil zámek, ukradl rádio, hands free a tak nějak to celé zdevastoval. Navíc jsem dneska v garáži auto ještě odřel při parkování o sloup, protože někdo vedle mě zastavil moc blízko."

Drobné vrásky na čele mu přidělal pouze jistý kamerunský sportovní diplomat, který měl vízum na jednorázový vstup do České republiky, ale narychlo odcestoval. "A v noci volal, že chce zpátky. Nechal tady manželku. Snad se dostane zpět, aby si vyzvedl i kufr," řekl Jirásek s úsměvem. "Drobných problémů bylo víc, ale naštěstí se je všechny podařilo vyřešit," prohlásil.

Jirásek se nesetkal se zvláštními požadavky účastníků. Jen manželka předsedy MOV Jacquese Roggeho vyjádřila přání zahrát si golf. "Neměla výbavu, takže jsme jí sehnali. Ale pak si to rozmyslela." Zájemcům z řad diplomatů pražský primátor Pavel Bém zajistil návštěvu korunovačních klenotů.

Týdenní pobyt nejvyšších sportovních funkcionářů v Praze podle předsedy ČOV pomohl hlavnímu městu v myšlence pořádat olympijské hry. "Ta možnost je nyní určitě zase o něco málo reálnější. Ale musí to podpořit vláda a hlavně všechny její strany, protože složení kabinetu se může změnit," podotkl Jirásek, jenž je na čekací listině na kooptování za člena MOV.

"Protože mi to Rogge nabídl, když jsem mu nesl rezignaci Věry a Honzy," připomněl nejvyšší český sportovní funkcionář rok 2001, kdy vystoupili z řad MOV bývalá gymnastka Čáslavská a oštěpař Železný. "Říkal, že po Aténách by se to mohlo podařit," řekl Jirásek. Další volební kongres MOV je v roce 2005 v Singapuru. "Ale když bude někdo vhodnější, rád mu místo uvolním," prohlásil.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze