Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympionici ulovili i Tipsport, získají od něj 100 milionů na mládež

10 2014
Český olympijský výbor získal sto milionů korun ročně na podporu mládežnického a neprofesionálního sportu. Sázková kancelář Tipsport se zavázala ke spolupráci na dobu neurčitou. Navázala na Sazku, která se na spolupráci s ČOV dohodla již loni v srpnu.

Sazka i Tipsport poskytnou českému sportu peníze z odvodů z loterií a kurzových sázek. Novela zákona umožňuje poskytnout až 25 procent z takzvané loterijní daně na sport prostřednictvím ČOV.

"Rádi bychom získali až 95 procent trhu, což jsou čtyři nebo pět sázkových kanceláří. Do konce měsíce bychom chtěli mít podepsané smlouvy i s dalšími, abychom mohli už v průběhu dubna čerpat první prostředky," řekl předseda ČOV Jiří Kejval po podpisu memoranda.

"Doufám, že se celkově přiblížíme částce 400 milionů korun (ročně)," doplnil Kejval. Sazka se zavázala podporovat ČOV částkou 200 milionů korun ročně, podle v pondělí podepsané smlouvu bude Tipsport odvádět 100 milionů korun. Všechny peníze budou použity výhradně na mládež a amatérský sport.

"Chceme je rozdělovat prostřednictvím sportovních svazů a podmínkou pro čerpání bude, aby byli rozděleny a přetransformovány až do základních článků. Pracovně tomu říkáme až klukům v trenkách," podotkl Kejval, který dlouhodobě poukazuje na to, že sport mládeže je podfinancovaný.

"V Česku sportuje jen 28 procent dětí a není divu, že se od roku 1995 zpětinásobil počet obézních dětí. My to chceme změnit, a aby se nám to podařilo, tak mimo jiné potřebujeme do systému dostat více peněz," uvedl Kejval, jenž věří, že finanční prostředky získá právě díky změně loterijního zákona.

Pravidla pro konkrétní rozdělování těchto financí by měl ve středu schválit výkonný výbor ČOV, poté ho ještě musí potvrdit ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. "Pro nás je velmi důležité, abychom dokázali společnosti i politikům, že peníze umíme rozdělit dobře a víme, kam se mají dát. A že z nich bude co největší efekt," dodal Kejval.

Autoři: ,


Další z rubriky

Dobročinná aukce: zlatá bunda a snowboard Samkové vynesly 200 tisíc

Medailoví členové českého olympijského týmu věnovali část své olympijské

VIDEO Zimní olympijské hry v Soči byly z českého pohledu výjimečné a pár lidem zůstane výjimečná...

Tolik se vybralo? divila se Samková. Vydražené věci předala majitelům

ŠAMPIONKA A DRAŽITELÉ. Snowboardová olympijská šampionka Eva Samková pózuje s...

VIDEO Ještě než zase opustí Česko a vyrazí do světa na další závody, zavítala snowboardová olympijská...

Brečela jsem. Skoro po každém dojezdu, líčí Veronika Moravcová

ŠŤASTNÝ PÁR. Veronika Moravcová byla nepřehlédnutelná. Nejen kvůli svému...

VIDEO Nejhorší na biatlonu jsou nervy na střelnici. Hrozné pro závodníka, ale dost možná ještě horší pro...Najdete na iDNES.cz