Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jirka byl s veslaři téměř celý týden

28 2004
Jindřichův Hradec - Jen to bylo možné, zamířil začátkem týdne po návratu z olympijských her v Aténách veslař David Jirka domů do Jindřichova Hradce. V pondělí přiletěl a v úterý dopoledne už si stříbrnou medaili za druhé místo párové čtyřky prohlíželi veslaři v loděnici u Vajgaru.

"Zacházejí na kávičku a udělají, co je třeba," popsal masér Jan Navrátil, který působí v Dukle Praha a u veslařské reprezentace. "Tentokrát brigáda odpadla."

Potom zbyl čas zajet do Třeboně k Vochoskům. Mladší Václav je ze studií v USA na prázdninách doma. Něco proti i s Davidem Jirkou odvesloval.

Když se objevil Václav Vochoska starší, byl čas i na prohlídku jeho medailí a porovnání s metálem Davida Jirky. Václav Vochoska starší má dvě bronzové medaile z olympiád v Montrealu a v Moskvě. "Z jedné strany jsou obě medaile úplně stejné," popsal Jan Navrátil.

Druhá strana patří místu, kde olympijské hry byly. Letos dostávají olympionici v Aténách medaile, které se na jedné i druhé straně poprvé po letech od dřívějších liší.

Další den musel David Jirka do Prahy. Ale ještě večer se do Jindřichova Hradce, kde má rodiče, vrátil. Ve čtvrtek odpoledne měl v programu nohejbálek v loděnici a potom byl čas u piva znovu s veslaři pohovořit.

I když se s většinou sešel už v úterý, opět bylo o čem hovořit. "Ale spát jsme šli brzy," ujistil Jan Navrátil. Včera Davida Jirku čekala cesta do Uherského Hradiště, kam ho pozval kolega z párové čtyřky Jakub Hanák. Byla tam připravena sláva včetně autogramiády. Taková veřejná, co se v Jindřichově Hradci nějak nepovedla udělat.

Autoři:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz