Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympiáda namibijského boxera: Nejdřív vlajkonoš, pak násilník a vězeň

JEŠTĚ JAKO VLAJKONOŠ. V pátek ještě Jonas Junias hrdě reprezentoval svou zemi při zahájení olympijských her na stadionu Maracaná. | foto: Reuters

9 2016
Přes všechnu zábavu, které olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro přináší, mají i své temné momenty. Další znepokojující příběh má na svědomí namibijský boxer Jonas Junias, který byl v olympijské vesnici zatčen za údajné sexuální obtěžování jedné z hospodyň.

V pátek ještě hrdě nesl namibijskou vlajku při zahájení olympijských her na stadionu Maracaná, o tři dny později si pro něj do olympijské vesnice přišla policie.

Byl totiž zatčen za to, že údajně popadl jednu z hospodyň v 11. patře budovy číslo 2 a snažil se ji na chodbě políbit. Podle brazilského serveru globo.com po ní dokonce chtěl sex za peníze.

„IBA bere tuto situace velmi vážně, jsme si jisti, že budou provedeny všechny kroky k nápravě, a to co nejdřív,“ zní v prohlášení Mezinárodní boxerské acociace.

08.srpna 2016 v 15:26, příspěvek archivován: 09.srpna 2016 v 05:59

JUST IN: Jonas Junius, Olympic boxer from Namibia, arrested for attempted sex assault of a housekeeper in Olympic Village, police say

Mladý boxer byl okamžitě deportován do věznice se zvýšenou ostrahou v Bangu, kde čeká na slyšení.

V mužské lehké váhové kategorii do 64 kilogramů se měl představit už v pátek 12. srpna proti francouzskému boxerovi Hassanu Amzilemu. Jestli k zápasu nastoupí, to se teprve uvidí.

Je to už podruhé, co byl boxer na olympijských hrách zatčen kvůli pokusu o znásilnění. V pátek ráno byl za podobný incident zatčen marocký boxer Hassan Saada, který údajně zaútočil na dvě uklízečky.

Oba hříšníci dál zůstávají ve vazbě.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze