Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jonesová se do Atén na stovce nekvalifikovala

11 2004
Sacramento - Marion Jonesová na olympijských hrách zlatou medaili na stovce obhajovat nebude. Americká atletka zcela propadla na domácím mistrovství a do Atén se v nejkratším sprintu nekvalifikovala. Nečekaně na šampionátu vyhořel i nejlepší koulař dosavadní sezony Christian Cantwell. Halový mistr světa utrpěl první porážku v sezoně, a ta ho stála účast na olympiádě.

Americký titul a účast v Aténách vybojovala na stovce LaTasha Colanderová v druhém času sezony 10,97, do Atén se kvalifikovaly i mistryně světa Torri Edwardsová a univerzitní šampionka Lauryn Williamsová, jež Jonesovou předčila o čtyři setiny.

Místo v týmu atletické velmoci nezbylo ani na olympijskou vítězku z let 1992 a 1996 Gail Deversovou, jež byla o pouhou setinu čtvrtá a bude se nyní soustředit na svoji hlavní disciplínu 100 metrů překážek.

Ani ze semifinále nepostoupily Chryste Gainesová, jež je vyšetřována v kauze THG, či bývalá mistryně světa na 200 metrů Inger Millerová.

Jonesová v Sydney vybojovala pět medailí, z toho zlato na 100, 200 a 4x400 metrů, nyní jí zbývá naděje na olympijskou účast už jen na dvoustovce a v dálce. Stadion v Sacramentu opustila bez odpovědi na jedinou otázku čekajících novinářů.

"Když budu mluvit, vyzní to negativně. Když nebudu mluvit, vyzní to negativně. Raději nebudu nic říkat a budu se věnovat svému synovi," pronesla při úprku sprinterská superhvězda, jež po návratu na dráhu po mateřské přestávce čelí podezření z dopingu, třebaže nebyla nikdy pozitivně testována.

Jonesové přítel a otec syna světový rekordman Tim Montgomery, který je rovněž v hledáčku antidopingového výboru USA, je na nejlepší cestě svoji družku následovat.

Postoupil sice do semifinále, ale až jako čtvrtý ze svého čtvrtfinále časem 10,16.
Olympijský vítěz Maurice Greene vyhrál svůj běh za 10,06, nejrychlejší časy předvedli Shawn Crawford (10,00) a John Capel (10,01).

Koulař Cantwell skončil s jediným platným pokusem 20,56 až čtvrtý, zatímco trio Adam Nelson, Reese Hoffa a John Godina se kvalifikovalo vrhy za 21 metrů.

Výsledky:
Muži - koule:

1. Nelson 21,64, 2. Hoffa 21,14, 3. Godina 21,08,
10.000 m:
1. Keflezighi 27:36,49.
Ženy - 100 m:
1. Colanderová 10,97, 2. Edwardsová 11,02, 3. Williamsová 11,10
sedmiboj:
1. Burrellová 6194.

Marion Jonesová v cíli.

Velké zklamání prožila Marion Jonesová na americkém šampionátu.

Autoři: ,


Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz