Bryantovo srovnání s basketbalovým Dream Teamem je legendám k smíchu

Michael Jordan | foto: AP

13 2012
Dream Team z olympijských her v Barceloně bychom porazili, kasal se Kobe Bryant, jedna z opor současného amerického výběru basketbalistů pro hry v Londýně. Jenže od členů legendárního uskupení ze začátku devadesátých let sklidil ironický úšklebek. "Jeho slova jsou k smíchu," shodli se Michael Jordan a Charles Barkley.

V roce 1992 hvězdy NBA v čele s Jordanem, Barkleym, Earvinem "Magikem" Johnsonem, Larrym Birdem či Patrickem Ewingem při své olympijské premiéře turnaj suverénně ovládly a svým představením nadchly fanoušky. Čarodějové s oranžovým míčem byli hitem her.

Bryant si ovšem dovolil svatokrádežné prohlášení a své předchůdce v minulých dnech popíchl, že nynější tým USA by byl lepší. Podle pětinásobného šampiona NBA s Los Angeles Lakers jsou členové současného výběru mnohem atletičtější a křídelní hráči týmu z Barcelony už se navíc blížili ke konci kariéry.

PROČ JSI MNE OPUSTIL? Kobe Bryant z LA Lakers.

Kobe Bryant z LA Lakers

"Smál jsem se," popsal svou reakci Jordan, nejslavnější basketbalista všech dob. "Porovnávat ty dva týmy od něj nebylo zrovna moc chytré," konstatoval šestinásobný vítěz NBA v dresu Chicaga Bulls.

"Říkal, že jsme nebyli tak atletičtí. Ale byli jsme chytří. Tvrdil, že jsme byli moc staří, ale mně bylo 29 a byl jsem na vrcholu kariéry. Pipovi (Scottie Pippen) bylo 26 nebo 27, Barkleymu, Ewingovi i Mullinovi bylo 29. Skoro žádný třicátník tam nebyl," podivoval se Jordan slovům olympijského šampiona z Pekingu.

Podobně reagoval Barkley. "Musel jsem se začít smát. Vždyť kolik je Bryantovi? A nám říká, že jsme byli staří," uvedl na adresu třiatřicetileté hvězdy. Ze současného amerického mužstva by se podle něj do legendárního prvního Dream Teamu prosadili nanejvýš Bryant, LeBron James a Kevin Durant.

Jordan by týmy nesrovnával. "Myslím, že se snažil (Bryant) legitimizovat svůj vlastní Dream Team. Ale podle mě to není o tom, který tým je lepší," dodal majitel klubu Charlotte Bobcats.

Autoři: ,

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Najdete na iDNES.cz