Joynerová-Kerseeová plánuje návrat

14 2000
S a c r a m e n t o - Americká dálkařka a sedmibojařka Jackie Joynerová-Kerseeová, jedna z nejúspěšnějších atletek historie, která před dvěma lety ukončila kariéru, se chce zúčastnit olympiády v Sydney. Osmatřicetiletá držitelka tří zlatých olympijských medailí se na národním šampionátu v Sacramentu vrátí do dálkařského sektoru, aby se pokusila splnit kvalifikační limit.

"Ráda bych se znovu zúčastnila olympijských her," uvedla atletka, která se na kvalifikaci v Sacramentu připravovala pod vedením svého manžela Boba Kerseeho. "Moc bych si to přála," přiznala. V soutěži dálkařek bude mít Kerseeová 26 konkurentek. Dnes se uskuteční kvalifikace a v neděli je na pořadu finále. "Jde o to, zda má šanci probojovat se popáté na olympiádu," spekuloval její manžel a trenér. "Porazit Marion Jonesovou, nebo Dawn Burrellovou není důležité," tvrdí Kersee. "Mnohem důležitější je, zda se jí podaří dostat do formy, která jí zajistí místo v olympijském výběru. Pokud to dokáže, pak, alespoň pro mě, změní historii," dodal.

Kerseeová, která se po kariéře atletky věnovala práci asistentky trenéra basketbalového týmu kalifornské univerzity UCLA, odmítla prozradit, kolik je její současné maximum. "Nevím, zda v osmatřiceti letech a čtyřech měsících skočím potřebný výkon," krčila rameny atletka. "Pokud by se jí povedlo skočit přes 671 centimetrů, pak by se pravděpodobně probojovala na olympiádu," dodal Kersee.

Kerseeová vyhrála sedmiboj na olympijských hrách v Barceloně a čtyři roky předtím dokázala v Soulu vyhrát vedle své hlavní disciplíny také dálku. Už v roce 1984 v Los Angeles získala stříbro v sedmiboji a v Barceloně přidala ještě bronz v dálce. Ve sbírce má také čtyři tituly mistryně světa.

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Najdete na iDNES.cz