Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Judista Petřikov skončil devátý, na jasnou výhru navázal rychlou porážkou

Český judista Pavel Petřikov skončil na olympiádě na děleném devátém místě. Ve druhém kole nestačil na favorizovaného bývalého mistra světa Naohisu Takata z Japonska. (6. srpna 2016) | foto: Reuters

6 2016
Český judista Pavel Petřikov skončil na olympiádě na děleném devátém místě. Po jasné výhře nad Gavinem Mogopem z Botswany nestačil v kategorii do 60 kilogramů na favorizovaného bývalého mistra světa Naohisu Takata z Japonska.

Petřikov zažil dva velmi rychlé zápasy, ale s rozdílným koncem. První jednoznačně vyhrál, druhý v osmifinále rychle prohrál.

Na děleném devátém místě skončil už v roce 2008 v Pekingu. Na minulé olympiádě 2012 v Londýně nesoutěžil.

Zápas proti Takatovi z Japonska trval jen patnáct sekund. Petřikov pak chtěl sám nastoupit do chvatu, ale mistr světa z roku 2013 byl rychlejší a nastoupil do „učimaty“ - a rozhodčí oznámil ipon, čili vítězství. Český judista zklamaně klečel na žíněnce, trenér Petřikov starší se držel za hlavu.

Přitom začátek byl tak dobrý!

První kolo ukončil Petřikov za minutu a patnáct sekund. Mogopu za tu dobu hodil dvakrát. V obou případech na „ouči-gari“, což je chvat, při kterém svou nohou zahákne nohu soupeře a podrazí ho na záda.

Pokus číslo jedna: wazari, čili druhé nejvyšší ohodnocení techniky.

Fotogalerie

Pokus číslo dvě: ipon, automatický konec zápasu.

Mogopa byl ideálním soupeřem pro první kolo. Je mu teprve dvacet a ve světovém žebříčku je až na 157. místě. Největším úspěchem mladého judisty z Botswany je kromě účasti na olympiádě letošní páté místo na africkém šampionátu do 21 let.

Japonec, nasazená čtyřka, už byl nad Petřikovovy síly.

Na olympiádě se představí ještě dva čeští judisté. Jaromír Ježek se bude v hmotnostní kategorii do 73 kilogramů prát v pondělí, Lukáš Krpálek ve váze do 100 kilogramů přijde na řadu ve čtvrtek.

Výsledky

Muži - do 60 kg: 1. Mudranov (Rus.), 2. Smetov (Kaz.), Takató (Jap.) a Urozbojev (Uzb.), 5. Safarov (Ázer.) a Papinašvili (Gruz.), 7. Kim Won-čin (Korea) a Kitadai (Braz.), 9. Petřikov (ČR).

Ženy - do 48 kg: 1. Paretová (Arg.), 2. Čong Po-kjong (Korea), 3. Kondóová (Jap.) a Galbadrachová (Kaz.), 5. Munchbatová (Mong.) a Álvarezová (Kuba), 7. Menezesová (Braz.) a Csernoviczká (Maď.).

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze