Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Judista Petr Jákl se už těší na svoji postel

22 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Chvilka nepozornosti stála českého judistu Petra Jákla postup mezi nejlepších osm borců olympijského turnaje váhové kategorie nad 100 kg. Brazilec Hernandes toho využil a vyhrál na ipon a když ale hned vzápětí prohrál za necelé dvě minuty s Estoncem Pertelsonem, bylo jasné, že Jákla alespoň do oprav nevytáhne. Mohutný český reprezentant si tak může konečně pořádně doléčit zraněná záda, kvůli nimiž do Sydney málem ani neodcestoval. Ošklivé zranění palce u nohy, které si přivodil právě ve svém posledním sydneyském souboji, prý proti zádům byla jen maličkost.

V prostorné judistické hale, umístěné v překrásném prostředí zdejšího Darling Harbouru, začal dnes Petr Jákl svoji olympijskou soutěž výtečně.

V prvním kole vyřadil hladce za 81 vteřin Rumuna Munteanua, kterého museli po ukončení zápasu z tatami doslova odnést.

"Na úvod to určitě nebyl nejlehčí soupeř, jeho styl mi vůbec nesedí, ale i tak jsem si na něj moc věřil. Po úspěšném prvním zákroku jsem ho svým osobním chvatem dostal do držení a přitom jsem mu nechtěně zranil ruku, takže vleže odplácal a vzdal." popisoval skvěle zvládnutou turnajovou premiéru Jákl, který pevně věřil, že přes Brazilce Hernandese z druhého kola rozhodně postoupí do čtvrtfinále.

"Vůbec jsem si nepřipouštěl, že by mě mohl porazit, byl jsem od začátku aktivní a když se mu po chvíli obnovilo zranění šíje, vypadalo to dokonce na brzký postup. Jenže pak jsem udělal malou chybičku a po jeho iponu bylo po nadějích.... To se sice občas stává, ale smůla je, že mě to potkalo zrovna na olympiádě."

Jedno olympijské vítězství českého judistu těší, ale sám přiznal, že i přes zdravotní handicap pomýšlel výše:

"Díky vleklému zranění zad jsem bohužel nemohl odtrénovat tolik, kolik bych potřeboval, ale vymlouvat se na to nemohu. I tak jsme prostě měl přes Brazilce postoupit. Na zraněný palec, který mi soupeř při jednom souboji vyvrátil, bych určitě nemyslel, ale další šance na postup už nepřišla."

Připomněl následnou porážku svého přemožitele, jehož Estonec Pertelson vyřídil za něco málo přes minutu a poslal Jákla definitivně ze hry.

Ten tak bude mít alespoň čas pořádně doléčit svá záda. "Doktoři mě varují, že nějaký měsíční klid určitě nepomůže, chce to pauzu minimálně čtyřnásobnou. Teď už jsem rozhodnut je poslechnout a vyléčit se, protože končit kariéru se mi i přes dnešní nezdar zatím nechce a třeba mi to vyjde za čtyři roky v Aténách." přál si Petr Jákl, který i během rozhovoru raději šetřil svá záda v sedě a bolest byla patrná na první pohled.

Tady v Sydney se prý ale jeho stav nezhoršil. "Tak dlouhé cestování sice mým zádům určitě nepřidalo, ale přežil jsem to bez problémů. I ve vesnici to bylo v pohodě, zdejší postel mi celkem vyhovovala, ale už se moc těším na svojí pohodlnou českou postýlku!"

Autor:


Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz