Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Judista Petřikov miluje řízky a na Frantu Koudelku by si troufl

Pavel Petřikov, judo - Pavel Petřikov | foto: MF DNES

3 2008
Judistické geny zdědil po svém otci. Pavel Petřikov starší je stříbrným medailistou z MS v roce 1981. A syn Pavel mladší zdárně kráčí v otcových šlépějích. Už jistý účastník OH byl hostem on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Během plné přípravy na olympijské hry se judista Pavel Petřikov ml. zúčastnil on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz. Na dotazech bylo znát, že si čtenáři mladého talentovaného judistu spíše oťukávají. Žádný těžký závěrečný chvat ale nepřišel, lehce ironický a žertovný tón vydržel po téměř celou dobu hodinového rozhovoru.

. Odpovědi judisty petřikova

Petřikov přiznal, že jeho mladý organismus se zatím se sportem vypořádává dobře. Po nedávném zranění menisku je v pořádku a ani žádnou speciální stravu si nedopřává. "Dám si nejradši řízeček," přiznal. "Na životosprávu si moc nehraju, ale asi bych měl."

Některé čtenáře možná překvapil povídáním o svém sportu. "V judu si oblékáme kimona, kromě hodu na lopatky můžeme vyhrát také držením, škrcením a pákou lokte," popsal v kostce Petřikov s tím, že: "Raději mám modré kimono. A v judu nejsou ofsajd, faul ani penalta!" dodal se smajlíkem za odpovědí.

Na olympijské hry do Číny se Petřikov těší, nechce si očekávaný zážitek nechat rušit žádnými vnějšími vlivy. "Politika do sportu nepatří!" Ale ani případný neúspěch by neměl na jeho další sportovní život vliv. Dokonce ani by ani neměnil kouče-otce. "Nevím, koho lepšího v ČR bych mohl mít."

Z členů české výpravy nezná téměř nikoho. "Znám akorát plavce Jirku Jedličku, se kterým jsem chodil na střední školu, ty ostatní rád poznám až tam." Zná však jiné potenciální protivníky, které by mu do cesty postavili čtenáři iDNES.cz. "Na Petra Jákla bych si asi netroufl, je to jiná váhová kategorie," uvědomuje si Petřikov. "Naopak na Frantu Koudelkou bych si věřil."

V současné době je Petřikov na soustředění ve Stráži pod Ralskem, příští týden odjíždí na soustředění do Běloruska. Poté absolvuje další dvě zahraniční soustředění a koncem července plánuje odlet do Číny. Do bojů zasáhne hned první den olympiády - 9. srpna.

V otcových šlépějích

Judista Pavel Petřikov mladší je českým reprezentantem v nejnižší hmotnostní kategorii - do 60 kg.

Jeho životním úspěchem je vítězství v závodě Světového poháru v Rotterdamu před dvěma lety. (Více ZDE.) Český judista vyhrál ve SP po devíti letech. Tehdy se také jmenoval Pavel Petřikov a byl to pochopitelně otec jedenadvacetiletého judisty z Hradce Králové.

Otec je nejen Pavlovým vzorem, ale také trenérem. Společně v roce 2007 vybojovali další skvělý úspěch, druhé místo ve SP v Bukurešti. Mezi úspěchy se řadí pochopitelně i kvalifikace na letní olympijské hry 2008 v Pekingu.

. Předolympijské on-line rozhovory

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze