Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři v jednom: judista Petřikov zkusí v Baku nahánět několik cílů

Pavel Petřikov (v tmavém). | foto: archiv sportovce

24 2015
Premiérové Evropské hry a tradiční mistrovství Evropy, které je hodně důležité pro start na olympiádě. Tohle všechno v jednom závodě čeká českého judistu Pavla Petřikova.

Mistrovství Evropy původně měl mít Pavel Petřikov stejně jako všichni další nejlepší evropští borci více než dva měsíce za sebou. Jenomže důležitý závod absolvuje hradecký judista až ve čtvrtek a s ním zároveň start na premiérových Evropských hrách ve zcela nové hale v Baku, které v případě evropského šampionátu nahradilo skotský Glasgow.

„Mně ta změna nevadí, i když nyní přijdou dva vrcholy krátce po sobě, po červnovém mistrovství Evropy srpnové mistrovství světa,“ poznamenal český reprezentant, jenž všechno své úsilí nyní věnuje tomu, aby se kvalifikoval na olympijské hry do Ria, jež jsou na programu příští rok.

Z tohoto důvodu bude pro Petřikova zítřejší závod hodně důležitý. Zatím se mu daří držet v žebříčku nejlehčí hmotnostní kategorie do 60 kilogramů, v níž už dlouhá léta závodí, na příčkách, jež by ho na olympijský závod posunuly. Sbírat body ale musí dál, tedy i v závodě v Baku.

„Museli jsme změnit způsob přípravy, ale snad to bude dobré,“ řekl judista, jenž o víkendu oslavil devětadvacáté narozeniny. Petřikov je v posledních letech pravidelným účastníkem evropských šampionátů, na posledním před dvěma lety v Budapešti obsadil 7. místo a podruhé tak vyrovnal své maximum.

Vzhledem k blížící se olympiádě Petřikov očekává velkou konkurenci, počítá však s příjemným prostředím: „Judo je v Ázerbájdžánu velmi oblíbeným sportem, navíc turnaj proběhne ve zcela nové hale.“Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze