Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Judistka chce výsledek zopakovat v Aténách

12 2004
Braunschweig - S druhým místem z mezinárodním mistrovství v německém Braunschweigu se vrátila česká judistka Andrea Pažoutová. Měsíc před začátkem olympijských her předvedla výborný výkon, prohrála až ve finále s domácí Anett Böhmová. "Brala jsem turnaj jen jako další přípravu," řekla Pažoutová. "Důležitější bude, aby se mi něco podobného povedlo na olympiádě."

Do mistrovství Německa, jehož se zúčastnily téměř tři stovky závodníků z 30 zemí, vstupovala z plného tréninku po absolvování týdenního kempu ve Španělsku.

"Nijak jsem se speciálně nepřipravovala. Možná proto zase výsledku nepřisuzuji takovou váhu," uvažovala bronzová medailistka z letošního evropského šampionátu v Bukurešti.

S domácími judistkami Müllerovou a Grenzdorferovou si pětadvacetiletá česká reprezentantka poradila v Braunschweigu před vypršením časového limitu, Boschovou zdolala vzápětí na wazari.

Oplatila jí tím prohru z ME a současně nad ní znovu dokázala triumfovat po dlouhých sedmi letech. Finálový duel s Böhmovou rozhodlo až napomínání české reprezentantky pro pasivitu.

"Bylo to hodně vyrovnané, ale spíš takové taktické vyčkávací utkání. Obě se dobře známe, žádná z nás nechtěla udělat chybu, a z toho možná pramenilo to napomínání - šidó," uvedla Pažoutová

"Trest byl možná zbytečný, nicméně teď si zápas rozebereme na videu a snad najdeme nějaký způsob, jak proti ní zlepšit útok," plánovala přípravu na potenciální olympijskou soupeřku, třetí z loňského světového šampionátu v Ósace.

Už ve čtvrtek odjíždí Pažoutová na desetidenní kemp do Říma, na němž se bude připravovat společně s italskými reprezentanty. Pak už ji před OH čeká jen závěrečné soustředění v Jičíně. Do dějiště olympijských her odlétá 11. srpna.

Další česká judistka Alena Eiglová (do 78 kg) skončila v Braunschweigu sedmá. Dařilo se i slovenským zástupcům. Jozef Krnáč (do 66 kg) a Zoltán Pálkovács (do 100 kg) vystoupili na bronzový stupínek. Nejlépe si vedli domácí judisté, kteří zaznamenali celkem šest prvenství.

Autoři: ,


Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz