Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Judistka Pažoutová skončila devátá

18 2004
Atény - Česká judistka Andrea Pažoutová skončila na olympijských hrách na konečném devátém místě. V kategorii do 70 kilogramů si připsala jedno vítězství a dvě porážky. O jejím umístění rozhodla porážka v opravách, kde nestačila na Kim Rjon-mi z KLDR. Česká závodnice vstoupila do soutěže vítězstvím na ipon nad mistryni Evropy z roku 2002 Adrianu Dadciovou z Polska.

Polce tak oplatila dvě prohry z finále dvou letošních turnajů kategorie A.

Jenomže v dalším kole ji zaskočila Australanka Catherine Marie Joelle Arloveová, už třiatřicetiletá bývalá zápasnice, která kvůli zákeřnému viru musela s judem na rok a půl skončit.

Arloveová českou reprezentantku alespoň vytáhla do oprav čtvrtfinálovou výhrou nad Kim Rjon-mi z KLDR.

Asijka ovšem byla později nad síly Pažoutové. Ta sice vedlana koku, soupeřka byla dvakrát napomínána za pasivitu, ovšem vzápětí provedla bleskový kontr proti tani-otoši a souboj nakonec vyhrála na vazari.

"Tenhle zápas mě trápí asi nejvíc, určitě se dala porazit," přehrávala si Pažoutová v hlavě souboj s asijskou judistkou. Česká závodnice sice vedla na juko, soupeřka byla dvakrát napomínána za pasivitu, ale vzápětí provedla bleskový kontr proti tani-otoši a vedení na vazari nakonec udržela.

"Ještě nikdy jsem se s ní neprala, přečtenou jsem ji neměla. Ale zavinila jsem si to sama," smutnila nad porážkou, která ji definitivně zbavila šancí na některý z cenných kovů. Při jejím mládí ji však vrchol možná čeká až za čtyři roky v Pekingu a je tudíž pravděpodobné, že z tohoto pohledu přehodnotí i svůj současný kritický pohled na dnešní umístění.

"Asi ano. Možná mi skutečně dojde až za pár dní, že jsem se tady zase tak neztratila," pousmála se konečně. V Aténách chce Pažoutová pobýt ještě čtyři dny.

Hned ve čtvrtek chce vyhnat judo z hlavy a půjde držet palce deblkanoistům Marku Jirasovi a Tomáši Máderovi, chystá se podpořit i atlety.

V pondělí pak zamíří domů, kde ji čeká vážný životní krok, svatba. Jejím vyvoleným je judistický reprezentant Jiří Pokorný a "ano" si hodlají říci 4. září na zámku v Častolovicích.

Před čtyřmi roky v Sydney vyšla po dvou prohrách bez umístění, ani s letošním výsledkem příliš spokojena není. "Docela mě mrzí, že to takhle dopadlo. Určitě jsme mysleli výš, v koutku duše i na některou z medailí," přiznala.

"Jenomže, kdo chce tady v té ohromné konkurenci uspět, ten nesmí udělat chybu. A to se mně nepovedlo," zpytovala svědomí.

Výsledky:
Ženy - do 70 kg
Finále:
Uenoová (Jap.) - Boschová (Niz.) ipon, o 3. místo: Čchin Tung-ja (Čína) - Arloveová (Austr.) ipon, Böhmová (Něm.) - Jacquesová (Bel.) ipon., semifinále: Boschová - Böhmová vazari, Uenoová - Arloveová ipon.
Konečné pořadí: 1. Uenoová, 2. Boschová, 3. Čchin Tung-ja a Böhmová, 5. Arloveová a Jacquesová, 7. Blancová (Šp.) a Kim Rjon-mi (KLDR), 9. Pažoutová (ČR).

Autoři: ,


Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz