Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Judistům olympiáda uniká

15 2003
Ósaka - Boj o přímou účast na olympiádě v Athénách českým judistům nevyšel. Na světovém šampionátu v japonské Ósace se totiž ani jeden z nich nedostal mezi pětici nejlepších, která má zajištěné letenky do Athén. Poslední český zástupce v soutěži Tomáš Kobza prohrál hned v úvodním souboji kategorie bez rozdílu hmotnosti s Valentynem Rusljakovem z Ukrajiny na ipon a skončil stejně jako při čtvrtečním startu váhy do 100 kg bez umístění.

Nejlepšího výsledku na MS dosáhla Danuše Zdeňková, devátá v kategorii do 63 kg. Nejúspěšnější byli podle očekávání domácí Japonci, kteří vyhráli hodnocení národů s šesti zlatými medailemi před Korejskou republikou. Ta získala tři tituly.

Jedinou českou judistkou, která si zajistila start na OH umístěním na světovém šampionátu, zůstává Michaela Vernerová, bronzová v roce 1999 v Birminghamu.

Snazší cesta do Atén vede přes téměř dvouletou kontinentální olympijskou kvalifikaci v podobě mezinárodních turnajů, na jejímž konci si start na OH zajistí nejlepších pět žen a devět mužů aktuálního redukovaného žebříčku Evropské unie juda (EJU). Olympiády se zúčastní i čerství mistři Evropy z roku 2004 z Bělehradu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze