Kadlec chce skončit na stupních vítězů

12 2004
Praha - I když český reprezentant Milan Kadlec celou sezonu jezdí jako profesionální silniční cyklista, na aténské olympiádě bojovat o cenný kov na dráhařském oválu. Své místo v bodovacím závodu jednotlivců si člen týmu Vini Caldirola-Nobili Rubinetterie získal v náročném kvalifikačním systému Světového poháru.

A po přidělení divoké karty pro ČR do závodu dvojic bude spolu s Petrem Lazarem i na startu této soutěže. "Určitě je olympiáda něco výjimečného, jakési ohodnocení, že jsem jeden z nejlepších," řekl Kadlec, který pomýšlí hodně vysoko.

"Věřím, že moje šance jsou poměrně solidní. V posledních letech pravidelně jezdím na mistrovství světa do desítky a věřím, že to vyjde i nyní," prohlásil.

Doufá, že při trošce štěstí by se mohla povést i medaile. "Do Atén jedu s tím, že za každou cenu chci být ve třech," řekl cyklista, který předpokládá, že rozhodující budou získaná kola náskoku.

"Na takový závod budou všichni výborně připraveni, ale myslím, že Španěl Llaneras či Angličan Newton na tuto taktiku vsadí a i já jsem jezdec podobného stylu," tvrdil Kadlec.

Do dějiště her odletí 21. srpna, za tři dny jej čeká individuální start, následující den nastoupí do bodovačky dvojic.

V současné době však Kadlec bojuje ještě o body do silničního světového žebříčku v Itálii. Sedmnáctého srpna pojede podnik první kategorie Tre Valli Varesine, o den později závod druhé kategorie Coppa Agostoni a 19. srpna ještě Coppa Bernocchi, který je v kalendáři UCI zařazen do třetí kategorie.

"Aspoň v jednom bych chtěl uspět, ale v hlavě se mi již honí i myšlenky na Atény. Tyto starty mi do koncepce přípravy zapadají, protože není dobré vypadnout ze závodního rytmu," řekl Kadlec.

"Není to pro mě žádné omezení, trénuji i za autem a na dráhu se přeorientuji rychle. Nedělá mi to žádné potíže, jsem na to zvyklý," prohlásil Kadlec.

Olympijský ovál si vyzkoušel už vloni. "Aténskou dráhu znám a vyhovuje mi," tvrdí cyklistický obojživelník. "Takových, jako jsem já, v Aténách moc nebude. V bodovačce budu asi jediný profesí spíše silničář," uvažoval Kadlec, který bude v 29 letech startovat na olympijských hrách poprvé.

Závod dvojic nejel český reprezentant už dlouho. S Lazarem se sešel ve dvojici v loňském roce v JAR při závodu Světového poháru, ale po spolujezdcově pádu v soutěži moc dlouho nepobyli.

"Tam je to ještě větší loterie než v závodě jednotlivců. Proto je tam šance uspět na jednu stranu větší, ale také vzdálenější," řekl cyklista.

"Hodně bude záležet, jak se bude závod vyvíjet. Ani tam nejspíš nebudou rozhodovat spurty, ale okruhy náskoku, a to by mohla být naše šance," mínil Kadlec.

Nemyslí si, že bude unavený. "Každý závod předtím je znát, ale když dokážu jet po sobě několik 200 kilometrů dlouhých podniků na silnici... Když je jezdec dobře připravený, není žádný problém," řekl Kadlec.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz