Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kajakářka Pavelková chce medaili

28 2004
Praha - Irena Pavelková říká, že potřebuje co nejvíce sedět v kajaku, aby se naučila vyrovnat se startovním stresem. Obhájkyně pátého místa z olympijských her v Sydney to po třech závodech Světového poháru vodních slalomářů ve třech týdnech už prý zvládá lépe než v minulosti. "Také domácí nominaci jsem zvládla v pohodě. Teď se jedná o to, kdo to víc pokazí. Ale je mi jasné, že v Aténách budu také trochu nervózní," připustila.

Má ale trumf v rukávu. Má totiž radši těžší a náročnější tratě, což aténský kanál nabízí. O cenné kovy podle ní bude bojovat tak sedm kajakářek. "Včetně mě se Štěpánkou," řekla.

Právě ve stínu Štěpánky Hilgertové, dvojnásobné olympijské vítězky, Pavelková již několik let závodí. "Snad už ji konečně na velké akci porazím, chci totiž medaili," vyhlásila. Ale počítat se prý musí také s Němkou Planertovou, Američankou Giddensovou nebo Slovenkami Kaliskou a Stacherovou.

Do Atén jede Pavelková v sobotu na týdenní soustředění. Vrací se podobně jako deblisté Marek Jiras a Tomáš Máder příští týden v pátek, zpět do Řecka se vydá 11. července. "Nechce se mi tam týden navíc nudit," shodla se s kolegy z týmu. Chce si ale ještě na kanálu zajezdit. "Zkusit si tam nějaké kombinace," vysvětlovala.

V Aténách nyní pořadatelé dosavadní málo podařené rozmístění překážek změnili. "Když jsme tam jeli ten svěťák, tak to bylo jiné," vzpomínala na závod, ve kterém obsadila třetí místo.

Nynější podoba trati jí prý sedí víc. "Zdá se mi lepší, jsou tam větší vlny, teče to, je to čitelnější. Dřív byly překážky pod vodou neviditelné, teď je vyndali," popsala změny svěřenkyně Milana Bílého z USK Praha.

Nevadí jí ani slaná mořská voda. "Zvykla jsem si na to, stačí dva dny, než si oči zvyknou," řekla. Trochu se však bojí vedra, vůbec totiž nemá ráda teplo. "Vždycky se mi dělá špatně," řekla.

Ráda by proto zkusila od vedení výpravy nabízené chladící vesty. 

Autor:


Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz