Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kajakářky postoupily, Indruch ne

17 2000
S y d n e y - Zklamání i radost se mísily v myslích fanoušků vodních slalomářů po kvalifikaci pro olympijské finále. Na prvních místech vyjížděli na trať kanoista Tomáš Indruch i kajakářka Štěpánka Hilgertová a zatímco čtyřiadvacetiletý repezentant skončil nakonec na dvanáctém, prvním nepostupovém, místě, obhájkyně zlata z Her v Atlantě si pro postup do finále dojela v pohodě stejně jako Irena Pavelkovou.

Suverénem dvou kvalifikačních jízd na novém kanálu v Penrithu byl slovenský obhájce olympijského prvenství Michal Martikán, který si po razantní jízdě v prvním kole mohl dokonce dovolit ztrátu koncentrace v závěru druhé jízdy.

Do finále postoupilo 12 ze 16 startujících a Indruch skončil třináctý. Indruch, který si vybojoval jediné místo v Sydney v souboji i s Lukášem Polertem, jel pomalu, navíc v první jízdě nasbíral čtyři trestné vteřiny za dva dotyky branek. Ve druhém se dotkl jednou a naděje na postup mu svitla ve chvíli, kdy se po prvním kole devátý Američan David Hearn, třikrát otřel o branky, jenže mu na českého kanoistu ještě zbylo 86 setin vteřiny.

Ve finále nebude chybět vedle Martikána ani druhý slovenský reprezentant Juraj Minčík, který v kvalifikaci obsadil čtvrté místo, a nebýt čtyř trestných sekund, umístil by se i před Francouzem Tonym Estanguetem a Polákem Krzysztofem Bierytem.

Ve skvělé formě se představila slovenská kajakářka Elena Kaliská, která sice ve druhé jízdě dvakrát chybovala, ale i přesto měla nejrychlejší čas před Hilgertovou a Pavelkovou.

Podívejte se na výsledky nejen vodních sportů
Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze