Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kamerunský tým je v troskách

5 2000
Y a o u n d e - Pět klíčových hráčů vypadlo z kádru kamerunských fotbalistů osm dní před jejich úvodním zápasem na olympijském turnaji, kde budou hrát ve stejné skupině jako česká reprezentace. Trenér Jean-Paul Akono si postěžoval ve státním rozhlase, že někteří hráči dali přednost svým evropským klubům, jiní ani neměli na výběr. "Rigobert Song chtěl hrát, ale Liverpool mu to zakázal," prohlásil kouč.

Proti postupu anglického klubu se Akono hodlá s pomocí Kamerunského fotbalového svazu odvolat. "Jsem překvapen, že hráči zakázal cestovat na olympiádu zrovna Liverpool, jehož trenér Houlier sám kdysi vedl reprezentační tým," podivil se kouč afrických šampionů.

Účast v Sydney dále odřekli Joseph Desire Job, který se hodlá po přestupu prosadit v anglickém Middlesboroughu, Salomon Olembe z Nantes uvedl osobní důvody, Lucien Metomo (St. Etienne) hlásí zranění a omluvil se i Marc-Vivien Foe z Lyonu.

Kamerunci se na OH připravují ve Francii a do Austrálie hodlají cestovat až v sobotu. Ve středu třináctého nastoupí proti Kuvajtu, dále se utkají s ČR a USA. "Nedá se nic dělat, budeme bojovat o co nejlepší výsledek s těmi hráči, které máme k dispozici," uzavírá Akono.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz