Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Chcete lístek na moskevské metro? Udělejte 30 dřepů za 2 minuty

14 2013
Kdo z Moskvanů chce v těchto dnech ušetřit za jednorázový lístek na metro, měl by začít svou jízdu ve stanici "Vystavočnaja" (Výstavní). Stačí mu pak maličkost: udělat během dvou minut třicet dřepů před speciálním terminálem, který mu po úspěšném absolvování úkolu vydá jízdenku. Jde o součást projektu "Olympijské proměny", který byl spuštěn v souvislosti s blížícím se startem zimních olympijských her v Soči.

Prostřednictvím internetu mohou lidé posílat nápady, jak spojit tělesnou aktivitu s každodenní běžnou činností.

Organizátorům kampaně se sešla celá řada námětů, vedle "dřepování" v metru dojde ještě na realizaci dalších z nich. Vybírá je desetičlenná porota, které předsedá prezident Ruského olympijského výboru Alexander Žukov a jejímiž členy jsou úspěšní ruští olympionici. Kupříkladu čtyřnásobný olympijský vítěz ve sportovní gymnastice Alexej Němov či krasobruslař Ilja Averbuch.

Moskvané se tak v dalších týdnech možná dočkají telefonní budky, kde budou moci určitou dobu telefonovat zdarma, pokud budou zároveň cvičit na stepovacím přístroji. Na některém z  letišť by se zase mohl objevit posilovací stroj spojený se speciální pumpou, která cvičenci načepuje osvěžující nápoj...

Autor:


Témata: Soči, ZOH
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze