Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanaďan Podivinsky končí, vyhozeni také trenéři

17 2002
Snowbasin - Neúspěšné vystoupení kanadských lyžařů na olympijských hrách stálo místo hned pět trenérů mužské reprezentace. Protože se ve sjezdu a superobřím slalomu neumístil žádný Kanaďan ani do dvacátého místa, svazoví funkcionáři se rozhodli pro rázné řešení. "Na olympiádě jsme totálně propadli. Potřebujeme čerstvou krev, takže smlouvy se všemi pěti trenéry nebudou prodlouženy," oznámil v neděli v dějišti sjezdových disciplín Snowbasinu místopředseda kanadského svazu Nick Wilson.

Pětici vyhozených trenérů tvoří Peter Bosinger, Rob Bosinger, Rob Boyd, Mike Syrovatka a Paul Lavoie.

Jednatřicetiletý Ed Podivinsky se na olympiádě rozhodl ukončit kariéru, jeho o šest let mladší kolega Farin McBeath už v této sezóně nebude jezdit ve Světovém poháru.

"Není to jen olympiáda, za minulé dva roky jsme neudělali pořádný výsledek," posteskl si Wilson. "Hovořili jsme o chybějící důvěře a výsledcích, ne o tom, že by se trenéři nesnažili," dodal na jejich omluvu funkcionář.

Podivinsky získal bronz ve sjezdu na ZOH 1994 v Lillehammeru, to byla poslední medaile pro Kanadu v mužském alpském lyžování. Ve Snowbasinu byl Podivinsky ve sjezdu čtyřiadvacátý a superobří slalom nedokončil. McBeath ve sjezdu obsadil 32. pozici a v super-G rovněž cílem neprojel. 

Sjezdaře na olympijských hrách čekají ještě obří slalom a slalom. Vylepšit bilanci Kanaďanů se v těchto disciplínách pokusí dva zástupci - Thomas Grandi and Jean-Philippe Roy.


Autor:


Témata: ZOH
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze