Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanadské hokejistky baží po odvet

11 2002
Salt Lake City - Jiné finále by bylo obrovským překvapení, každý čeká na hlavní atrakci. Souboj amerických a kanadských hokejistek o zlaté medaile je hlavním a pro místní zřejmě jediným tématem ženského hokejového turnaje na olympijských hrách v Salt Lake City. Kanaďanky mají svým sokyním co oplácet, před čtyřmi lety v Nagany vyhrály Američanky senzačně zlato.

Kanaďanky se sedmi zlatými medailemi z mistrovství světa jsou papírovými favoritkami, ale vzhledem k letošní bilanci amerického týmu je nečeká lehký úkol. Výběr trenéra Bena Smitha v předolympijské přípravě vyhrál osmadvacet ze třiceti zápasů a osmkrát za sebou porazil i Kanadu. "V naší šatně je znát odhodlání pokračovat v této bilanci. Porazíme je," uvedla odhodlaně Angela Ruggierová, jedna ze čtrnácti pamětnic naganské výhry.

Na druhé straně se představí dvanáct hráček, které v Japonsku nečekaně prohrály. "To jsme nikdy nezažily," uvedla s poukazem na sérii proher kanadská trenérka Daniele Sauvageauová. Podle útočnice Cassie Campbellové by mohla Kanadě pomoci přemotivovanost soupeřek. "Američanky budou ze zřejmých důvodů hrát hodně srdcem. Když vyhrají, věří si, když prohrají jejich
výkon klesá," soudí Campbellová.

Zbývající šestice Švédsko, Finsko, Rusko, Čína, Kazachstán, Německo by do bojů o zlatou a stříbrnou medaili neměla podle dosavadních výsledků a prognóz odborníků zasáhnout. Na zbývající cenný kov si dělají zálusk držitelky šesti bronzů z mistrovství světa Finky a Rusky, třetí na minulém světovém šampionátu.

Autoři: ,


Další z rubriky

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...Najdete na iDNES.cz