Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Kanadské hokejistky baží po odvet

11 2002
Salt Lake City - Jiné finále by bylo obrovským překvapení, každý čeká na hlavní atrakci. Souboj amerických a kanadských hokejistek o zlaté medaile je hlavním a pro místní zřejmě jediným tématem ženského hokejového turnaje na olympijských hrách v Salt Lake City. Kanaďanky mají svým sokyním co oplácet, před čtyřmi lety v Nagany vyhrály Američanky senzačně zlato.

Kanaďanky se sedmi zlatými medailemi z mistrovství světa jsou papírovými favoritkami, ale vzhledem k letošní bilanci amerického týmu je nečeká lehký úkol. Výběr trenéra Bena Smitha v předolympijské přípravě vyhrál osmadvacet ze třiceti zápasů a osmkrát za sebou porazil i Kanadu. "V naší šatně je znát odhodlání pokračovat v této bilanci. Porazíme je," uvedla odhodlaně Angela Ruggierová, jedna ze čtrnácti pamětnic naganské výhry.

Na druhé straně se představí dvanáct hráček, které v Japonsku nečekaně prohrály. "To jsme nikdy nezažily," uvedla s poukazem na sérii proher kanadská trenérka Daniele Sauvageauová. Podle útočnice Cassie Campbellové by mohla Kanadě pomoci přemotivovanost soupeřek. "Američanky budou ze zřejmých důvodů hrát hodně srdcem. Když vyhrají, věří si, když prohrají jejich
výkon klesá," soudí Campbellová.

Zbývající šestice Švédsko, Finsko, Rusko, Čína, Kazachstán, Německo by do bojů o zlatou a stříbrnou medaili neměla podle dosavadních výsledků a prognóz odborníků zasáhnout. Na zbývající cenný kov si dělají zálusk držitelky šesti bronzů z mistrovství světa Finky a Rusky, třetí na minulém světovém šampionátu.

Autoři: ,


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze