Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Kanadští curleři jsou na olympiádě bez ztráty, britští mistři světa venku

Skip kanadského curlingového týmu Kevin Martin. | foto: AP

25 2010
Ženský i mužský curlingový turnaj na olympijských hrách mají jasné semifinálové dvojice. Ten mužský dospěl do dramatického závěru, jímž byl středeční tie-break. V dodatečném endu z něj vyšli vítězně Švédové a zastavili mistry světa z Velké Británie, kteří zůstanou bez medaile.

V pondělí si postup do vyřazovací fáze zajistili Kanaďané a Norové. Pořadatelský tým si v úterý podržel neporazitelnost.

Na zbývající dvě místa zbyli před posledním hracím dnem tři uchazeči, ale poměrně záhy bylo jasné, že si semifinále zahraje také Švýcarsko. Pohlídalo si postupovou pozici vítězstvím 6:2 nad Francií.

Nejhorší los z trojice měli Britové, kteří narazili na rozjeté Nory. Po vzepětí ve druhém endu, kdy se dostali do vedení 3:2, pustili iniciativu soupeři a prohráli 5:9.

To byla vzpruha pro tým Švédska. Sváděl tuhý boj s Dány v utkání, které se protáhlo nejdéle. Družstva vstupovala do závěrečného endu za nerozhodného stavu a v koncovce se přece jen jedním kamenem prosadili hráči, vedení skipem Niklasem Edinem.

Při shodné bilanci pěti vítězství a čtyřech porážek rozhodl mezi Brity (na mistrovství světa hrají za Skotsko) a Švédy tie-break.

V ženském turnaji klid

Složení semifinálových dvojic v ženském turnaji bylo jasné už v pondělí večer. Nejlepším týmem základní části je domácí Kanada, jejíž tým utrpěl pouze jedinou porážku, a to s Čínou.

O postup se domácí družstvo střetne se Švýcarskem, druhou dvojici vytvoří Číňanky a Švédky, vítězky z Turína 2006.

Ženská semifinálová utkání se hrají dnes od 18 hodin středoevropského času, mužská od 23:00.

Curling - po základní části

Muži:

Konečné pořadí po základní části: 1. Kanada 9 výher/0 porážek, 2. Norsko 7/2, 3. Švýcarsko 6/3, 4. Velká Británie a Švédsko oba 5/4, 6. Německo 4/5, 7. Francie 3/6, 8. Čína, USA a Dánsko všechny 2/7.

Semifinálové dvojice: Kanada - Švédsko, Norsko - Švýcarsko.

Ženy:

Konečné pořadí po základní části: 1. Kanada 8/1, 2. Švédsko 7/2, 3. Čína 6/3, 4. Švýcarsko 6/3, 5. Dánsko 4/5, 6. Japonsko, Rusko, Německo a Velká Británie 3/6, 10. USA 2/7.

Semifinálové dvojice: Švédsko - Čína, Kanada - Švýcarsko

Autor:






Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze