Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kandidatura staví spoluhráče proti sobě

5 2005
Singapur - V Realu Madrid jsou spoluhráči, ale v Singapuru každý hájí odlišné zájmy. Fotbalisté David Beckham a Raúl podporují kandidatury svých zemí na pořádání olympijských her v roce 2012. Beckham věří ve vítězství Londýna, Raúl chce získat hry pro Madrid. "Samozřejmě jsme se trochu špičkovali," řekl Beckham.

"Podle mě je Madrid skvělé město a Raúl je báječný člověk, ale existuje jen jedno místo, kde by měla být olympiáda," řekl slavný hráč. 

Pokud Londýn vyhraje, Beckham prý bude Raúla šetřit.

"Koneckonců je to pořád kapitán a já chci v tom týmu hrát. Ale jemně mu to připomínat budu, snad," dodal.

Anglický fotbalista pojal propagaci Londýna po svém - do jihovýchodní Asie vzal
manželku Victorii a v pondělí oslavili šestileté výročí svého sňatku.

"Bylo to mimořádné, protože jsme poprvé slavili pryč z našeho domova v Anglii nebo ve Španělsku," uvedl záložník Realu Madrid.

Jeho dominantní postavení ve světě sportu dokumentovala titulní stránka singapurského listu Straits Times, na níž se skvěla velká Beckhamova fotografie.

Pod ní se krčil malý portrét boxerské legendy Muhammada Aliho, jenž dorazil podpořit New York navzdory své těžké nemoci.

"Nejsem tady jako celebrita, ale jako sportovec. Je to o zaujetí," uvedl kapitán anglické reprezentace.

Ve sportovní kariéře ho prý významně ovlivnili i slavní britští olympionici Sebastian Coe a Daley Thompson. Oba někdejší atleti jsou významnými představiteli londýnské kandidatury.

"Když jsem sledoval olympiádu, lidé jako Seb Coe a Daley Thompson inspirovali mnoho lidí," prohlásil.

Autoři: ,


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze