Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Kanoista Doktor na olympijské hry do Pekingu nepojede

Martin Doktor - Martin Doktor. | foto: Michal ZvěřinaČTK

16 2008
Kanoista Martin Doktor na své čtvrté olympijské hry nepojede. Dvojnásobný vítěz z Atlanty měl přitom blízko k divoké kartě od Mezinárodní kanoistické federace (ICF), ale o naději přišel po úterním tragickém úmrtí svého přítele a maďarské legendy rychlostní kanoistiky Györgye Kolonicse. Maďaři totiž místo na deblkanoi obsadí jinými reprezentanty.

"Je to velká tragédie, která přehlušuje veškeré nominační spekulace," řekl dnes ČTK Doktor o Kolonicsově náhlém úmrtí.

Právě Kolonics vyjel pro svou zemi dvě místa, tudíž se vážně hovořilo o tom, že Maďaři jedno olympijské místo vrátí a ICF ho přidělí právě českému páru Doktor, Jiří Heller. Nyní však vedení maďarské reprezentace posadí do deblkanoe jiné závodníky.

"Náš sen po dlouhých dnech nejistoty s definitivní platností skončil. Ale není to taková tragédie jako odchod Kolonicse do kanoistického nebe. Další slova zřejmě jsou zbytečná," prohlásil Doktor, který se s maďarským soupeřem dobře znal.

"Jen mi je líto Jirky (Hellera), ten tam moc chtěl jet," prohlásil Doktor. "Ale pojede na singlu do Londýna," naznačil, že věří v účast svého parťáka na další olympiádě za čtyři roky.

Šestatřicetiletý dvojnásobný olympijský šampion z let 1996 a 2000 Kolonics zemřel při úterním tréninku na zástavu srdce. Patnáctinásobný mistr světa se měl v Pekingu zúčastnit své páté olympiády. Vedle dvou zlatých získal na hrách v letech 1996 a 2004 bronzové medaile.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze