Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanoisté do finále nepropluli

29 2000
S y d n e y - Ranní mlha, která trochu zdržela start semifinálových jízd a následná stoprocentní vlhkost, ztěžující dýchání, nepřinesla štěstí českým rychlostním kanoistům bojujícím na půlkilometrové trati o postup v semifinále. Mezi tři postupující lodě se nevešel nikdo. Velkým zklamáním je zejména až šesté místo stříbrného deblkajaku z mistrovství Evropy Pavel Záruba - Petr Holubář i čtvrté kanoistů Petra Procházky s Janem Břečkou. Neuspěl ani kajakář Pavel Hottmar. Bil se statečně, držel kontakt, ale cílem projel pátý se ztrátou půl vteřiny na třetího Kolganova z Izraele.

Zejména ve tváři šestatřicetiletého veterána Procházky, který je na olympiádě po dvanácti letech, bylo kromě vyčerpání možno jasně vidět zklamání. Na své dřevěné lodi prohráli postup o pár centimetrů, když jim po pomalejším začátku už ani mohutný závěr nestačil.

Rozčarovaní byli i Záruba s Holubářem. "Nevíme, co se stalo, ale už při rozjíždění i v trénincích jsme cítili, že to není ono. Nedokázali jsme zabrat tak, jak jsme zvyklí," kroutil hlavou nad ztrátou formy zkušenější Holubář. "Vinu neseme jen my, podmínky jsme měli k přípravě kvalitní, budeme muset rozebrat, proč to nevyšlo," odmítl výmluvy.

I když se v průběhu dne vyčasilo a vyšlo sluníčko, objevil se nad kanálem Regatta Center jiný stín. Mezi kanoisty se hovoří o tom, že tři bulharští závodníci dopovali. Měl by mezi nimi být i kajakář Merkov, který vyhrál jednu ze semifinálových jízd. Všichni čekají, že rozřešení přinese tisková konference, kterou na dnešek svolal předseda kanoistické asociace, Němec Ulrik Feldhof.

Výsledky najdete ZDE

Takhle vypadalo ráno na umělém kanále Regatta Center před semifinálovými jízdami

Unavená a zklamaná posádka deblkanoe Procházka, Břečka - čtvrtá v cíli semifinále na 500 metrů

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz