Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanoisté koupí kolegům bečky piva

26 2004
Atény, Praha - Marek Jiras a Tomáš Máder, bronzoví olympionici ze Sydney, se třásli o letošní olympiádu. V klíčovém závodě Světového poháru vypadli v Aténách v semifinále. Museli doufat, že jim postup na hry vyjedou Pospíšil s Pollertem. „Hrozné čekání,“ ulevil si Jiras. Ale podařilo se. „Máte to u nás, chlapi,“ děkoval kolegům Máder.

Jiras se usmíval: „Nebude jim dobře. Dostanou od nás v Čechách dárek - pár beček piva.“ Tím si připili i včera večer, před noční cestou z řecké metropole. „Snad nám kvůli nim neuletí letadlo,“ doufal šéftrenér Jiří Pultera.

Na peřejích olympijského kanálu předtím Jiras a Máder pokazili semifinále, vypadli. „Udělali jsme velkou chybu, podjeli bránu.“ V cíli se báli. „Je to v pytli,“ pomyslel si Máder.

„Na Járy (Pospíšila s Pollertem - poz. red.) jsme před finálovou jízdou radši nemluvili, aby se nevynervovali,“ vyprávěl jeho háček řečený Šnek. Hrály se velké nominační šachy. „Jenže ty už k olympiádě patří,“ poznamenal kouč Pultera.

Po dvou týdnech ve slané aténské vodě se těšili domů. Jen Štěpánka Hilgertová si přidala týden přípravy navrch. „My potřebujeme změnu prostředí a restart,“ oznámil Máder. Znovu se vrhnou do posilovny, olympijská trať totiž bolí. „Chce pořádné svaly. Šnek by měl se sebou něco dělat,“ popichoval háčka.

„Ale do fitka půjdeme oba.“ Včera selhali i pětinásobní šampioni Světového poháru, slovenští bratři Hochschornerové. „Tahle trať zvláštní. Jednou se vámto na ní povede, jednou nepovede,“ neztrácel Jiras víru v olympijský úspěch.

 

Autoři:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz