Kanoisté koupí kolegům bečky piva

26 2004
Atény, Praha - Marek Jiras a Tomáš Máder, bronzoví olympionici ze Sydney, se třásli o letošní olympiádu. V klíčovém závodě Světového poháru vypadli v Aténách v semifinále. Museli doufat, že jim postup na hry vyjedou Pospíšil s Pollertem. „Hrozné čekání,“ ulevil si Jiras. Ale podařilo se. „Máte to u nás, chlapi,“ děkoval kolegům Máder.

Jiras se usmíval: „Nebude jim dobře. Dostanou od nás v Čechách dárek - pár beček piva.“ Tím si připili i včera večer, před noční cestou z řecké metropole. „Snad nám kvůli nim neuletí letadlo,“ doufal šéftrenér Jiří Pultera.

Na peřejích olympijského kanálu předtím Jiras a Máder pokazili semifinále, vypadli. „Udělali jsme velkou chybu, podjeli bránu.“ V cíli se báli. „Je to v pytli,“ pomyslel si Máder.

„Na Járy (Pospíšila s Pollertem - poz. red.) jsme před finálovou jízdou radši nemluvili, aby se nevynervovali,“ vyprávěl jeho háček řečený Šnek. Hrály se velké nominační šachy. „Jenže ty už k olympiádě patří,“ poznamenal kouč Pultera.

Po dvou týdnech ve slané aténské vodě se těšili domů. Jen Štěpánka Hilgertová si přidala týden přípravy navrch. „My potřebujeme změnu prostředí a restart,“ oznámil Máder. Znovu se vrhnou do posilovny, olympijská trať totiž bolí. „Chce pořádné svaly. Šnek by měl se sebou něco dělat,“ popichoval háčka.

„Ale do fitka půjdeme oba.“ Včera selhali i pětinásobní šampioni Světového poháru, slovenští bratři Hochschornerové. „Tahle trať zvláštní. Jednou se vámto na ní povede, jednou nepovede,“ neztrácel Jiras víru v olympijský úspěch.

 

Autoři:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz