Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanu nechce na olympiádu

4 2000
Sy d n e y - Bez útočníka Nwankwo Kanua, jenž zůstává v Londýně a připravuje se s Arsenalem, přiletěli do Austrálie na olympijské hry fotbalisté Nigérie, kteří obhajují vítězství z Atlanty. Arsenal, který se na Letné představí v Lize mistrů v úterý 12. září, se o Kanua přetahuje s nigerijským fotbalovým svazem. Nigerijský funkcionář Bolaji Ojo-Oba řekl, že věří, že Arsenal hráče na uvolní. "Máme padesátiprocentní šanci, že Kanu přijede. Ať už se ale stane cokoli, jeho absence výkon našeho mužstva příliš neovlivní. Je jen jedním z osmnácti hráčů," řekl Ojo-Oba.

Kanu figuruje v oficiální nigerijské nominaci, oznámené 24. srpna. Olympijský turnaj zahájí obhájci titulu 13. září v Adelaide zápasem proti Hondurasu.

Nigerijský fotbalového svaz dostal od hráče dopis, v němž Kanu žádá, aby nemusel na olympiádě hrát. Útočník udává několik důvodů, které ho k tomu vedou. Svazoví funkcionáři se ale domnívají, že Kanu napsal dopis pod tlakem lidí z Arsenalu.

"Minulý týden nám Kanu napsal, že nebude moci na olympiádě hrát. Stále se snažíme jeho názor změnit," řekl generální sekretář Tijani Yusuff.

Arsenal nechce nigerijského útočníka do Austrálie pustit, protože by mu chyběl v pěti zápasech anglické ligy a třikrát v Lize mistrů. "Věříme, že se nám Kanua podaří přesvědčit, aby se k olympijskému týmu připojil. Chceme, aby pochopil, že země ho potřebuje stejně tak jako klub," dodal Yussuf.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze