Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karelin se dočkal od krajanů ovací

5 2000
Ruský zápasník Alexander Karelin, který na olympijských hrách utrpěl první porážku po třinácti letech, se dočkal při návratu domů na Sibiř vřelého uvítání. Reprezentanta, jenž v Sydney usiloval v kategorii do 130 kilogramů o čtvrtou zlatou olympijskou medaili, čekaly na letišti v Novosibirsku davy lidí a na jeho počest zahrála dechovka. Uvítací výbor v čele s gubernátorem Viktorem Tolokonským vyšel Karelinovi vstříc tradičně s chlebem a solí.

"Jsem pevně přesvědčen, že Alexander udělal, co bylo v jeho silách, aby vyhrál. Myslím, že nemá důvod být zklamaný," míní Tolokonský. Karelin prohrál ve finále olympijského turnaje 0:1 s Američanem Rulonem Gardnerem.

"Děkuji všem, kteří mně drželi palce. Díky za podporu a sympatie," promluvil Karelin k lidem na letišti. "Omlouvám se, pokud jsem nesplnil vaše očekávání," dodal držitel devíti titulů mistra světa.

Karelin porážku těžce nesl a rozčarování vyzařovalo také z komentářů ruského tisku, které mu vyčítaly, že se v poslední době věnoval politice a obchodu na úkor sportu.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...Najdete na iDNES.cz