Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Erbanovou zklamal los. Ale vymlouvat se na něj nechci, dodala

13 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Podruhé skončila rychlobruslařka Karolina Erbanová na olympijských hrách v Soči desátá. Po pětistovce takové umístění oslavovala. Tentokrát, po dvojnásobné distanci, však přiznávala: "S časem jsem docela spokojená. Je to nejlepší čas, co jsem letos na evropském ledě na tisícovce dosáhla. Ale s tím umístěním už tak spokojená nejsem."

Kde byl problém?
Ve druhém kole jsem se úplně necítila. Někdy se v něm cítím dobře, že mi zbydou síly. Dneska to tak nebylo. Trochu už jsem spíš jela na jistotu. Strašně mi ztuhly nohy.

Nepřepálila jste úvod?
Na kilometru se musí začít rychle. Tam nikdo na nic nečeká. Tam to všichni rozjedou a pak uvidí, jak dojedou. To je sprint, to se nedá se šetřit.

Fotogalerie

Kouč Novák tvrdil, že vám nevyhovuje start z vnější dráhy. Údajně vás mohl obrat až o vteřinu. Souhlasíte?
Jsem jedna z těch pomalejších na rozběhu. Když má někdo pomalejší rozběh, tak je pro něj těžší vyhrabat se z té velké. Takže všichni na kilák doufají, že pojedou zevnitř, protože je to lepší. Nejenom, že z ní rozbíhají, ale potom v ní i dokončují. Takže to je taková nevýhoda. Jo, první dva chlapi jeli z velké. Ale ti mají větší sílu. Nedá se na to vymlouvat, ale pravdou je, všichni chtějí jezdit z vnitřku.

Takže los vás hodně zklamal?
Když už je to vylosovaný, stěžovat si nebudu. To už mi nepomůže. Prostě jsem rozbíhala z velké, a tak to bylo.

O jakém umístění jste snila?
Doufala jsem v lepší umístění než na pětistovku. Kilák by měl být papírově lepší. Chtěla jsem jet určitě níž k času 1:15, spíš pod 1:15,50. Doufala jsem, že pojedu pod čas Nesbittové, která v tu chvíli byla druhá. To se nepovedlo. Jenže světová špička už dneska není šest holek, ale patnáct. A hlavně časy se strašně zrychlují. Je to tam nahňahňaný víc než dřív.

Ani jste nedosledovala závěr závodu. Nechtělo se vám?
Tak ony zbývaly jen dva nejlepší páry, kde jela držitelka světového rekordu a další hvězdy. Tak jsem šla. Těm by se muselo hodně nezadařit. To jsou holky, které se většinou střídají na pozici prvních tří na Světových pohárech. Člověk ví, co od nich může čekat.

Ale vyhrála Číňanka Čang Chung, bývalá shorttrekařka.
Tu jsem teda netipovala, i když pětistovku zajela dobře. Ona neumí rozběh, ale další kola jela úplně úžasně. Před ní smekám. Zajela výborně - i vzhledem k tomu, že jela dřív než všechny favoritky.

Co dnešní výsledek pro vás znamená před patnáctistovkou?
Nevím, jak bych to zhodnotila. Dnes jsem věřila v lepší umístění. Na patnáctku jsem zase měla letos nejlepší umístění ve svěťáku, to je nadějné.

Trenér Novák dokonce před sezonou věřil, že by patnáctistovka mohla být vaše hlavní trať.
Tak to směřovalo. Uvidíme, jak se budu cítit. Forma se mi různě posouvá. Nikdy nemůžu říct, jaká trať bude zrovna nejsilnější.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze