Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kašpárková: tři přešlapy a konec

24 2000
S y d n e y - Bronzvou medaili z olympijských her v Atlantě neobhájí devětadvacetiletá trojskokanka Šárka Kašpárková, která ve finále za hustého deště třikrát přešlápla a tím její naděje na bitvu o medaili skončila. "Zradila mě hlava o odrazová noha," hodnotila svůj výkon Kašpárková. Na osmém místě skončil výkonem 77,32 metrů kladivář Vladimír Maška. Do finále běhu na 400 metrů se nedostala Jitka Buriánová. Naopak do semifinále závodu na 400 metrů překážek postupuje Jiří Mužík, který vyhrál rozběh za 50,11. V kvalifikaci skončil diskař Libor Malina, který se prezentoval výkonem 60,83 m a mezi elitu nepostoupil.
Poslechněte si komentáře českých sportovců - ikona audio

"Po dlouhé době jsem si vybrala smůlu," konstatovala trojskokanka, která se marně snažila měnit rozběhovou vzdálenost. "Rozběh byl špatný rytmicky. Nepomohlo ani posunutí startovní značky o dvacet centimetrů."

Kašpárková tak bez platného pokusu skončila dvanáctá, přičemž páteční výkon z kvalifikace 14,35 metru by jí stačil na čtvrté místo. Vítězkou trojskoku se stala Bulharka Tereza Marinovová, která už prvním pokusem skočila 15,20 metrů a posunula si osobní maximum o třicet centimetrů.

Sedmadvacetiletý Vladimír Maška skončil osmý i když při vývoji finálového závodu mohl být i výš.

Když jsem přišel na závod a viděl těch dvanáct lidí, tak jsem nevěřil, že postoupím. Nakonec se to povedlo a byl jsem šťastnej. Ale medaile byla blízko, zmatkoval jsem, riskoval, ale nevyšlo to. Z toho jsem trochu zklamaný," vysvětloval kladivář, jehož náčiní ne jeho vinou nedávno způsobilo na domácích závodech smrtelné zranění mladé atletce. "Jsem už na tom trochu líp, ale pořád je ten šrém živej, obrovskej... když jsem šel do kruhu tak jsem si pořád kontroloval levou výseč," vzpomínal kudy při tragické nehodě vyslal své náčiní. "Tam se háží nejdelší výkony. Já si to hlídám a budu hlídat i dál. Budu se tam bát házet. Mrzí mě jen, že jsem nehodil dál, byla by to možná alespoň nějaká satisfakce pro tu rodinu." Vzkázal na dálku rodičům osmnáctileté Zuzany Krejčové.

Čtvrtkařka Buriánová nebyla zklamaná. "Je to sport. Můj výkon hodně ovlivnilo počasí, v tom dešti jsem cítila, že nohy nejsou úplně v pohodě," vysvětlovalla třiadvacetiletá atletka, která čekala lepší čas, ale v kvalitně obsazeném semfinálovém běhu na lepší umístění nemyslela. "Doufala jsem ve finále, ale žádné velké zklamání necítím, to je sport."

Mezi všemi semifinalistkami dosáhla Buriánová devátého času. V prvním běhu stačil Rusce Olze Kotljarovové k postupu výkon o šest setin pomalejší než čas české běžkyně.

Překážkář Mužík už se chystá na pondělní semifinále. Rozběh vyhrál o pět setin vteřiny před favorizovaným Američanem Erikem Thomasem, který závěr vypustil a málem nepostoupil. Nejrychlejší čas v prvním kole zaběhl Samuel Matete ze Zambie, který se dostal o dvě setiny pod 49 vteřin. Do semifinále postupovali dva překážkáři z každého rozběhu a dalších osm s podle časů..

Autor:


Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz