Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Katce jsme věřili, říkají Kůrkovi

15 2004
Plzeň - Nejdřív přišlo velké napětí ale po něm obrovská euforie a gratulace do Atén. Tak v sobotu prožívali příbuzní i přátelé plzeňské rodačky Kateřiny Kůrkové její úspěch na olympiádě, kde vybojovala bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchové pušky na deset metrů. Šárka a Alena - maminka a setra Kateřiny Kůrkové - napínavý závod v přímém přenosu televize neviděly. Jak je to možné?

Nesměly se na chalupě na Domažlicku dívat. „Sledovaly jsme to přes rádio. Tatínek nám to sice přímo nezakázal, ale řekl, abychom se na to nedívaly. Prý bychom při tom něco nezakřikly, tak jsme ho raději poslechly. Teď myslím, že se to i vyplatilo,“ vysvětlovala včera sestra Kateřiny Alena Kůrková.

Ta už před Olympiádou věřila, že Katka dosáhne skvělého výsledku. „Jsem strašně ráda, že se jí to povedlo. A bylo mi už jedno, jestli skončí první nebo osmá. To, že urvala i medaili, je úžasný,“ radovala se sestra olympioničky.

S maminkou prý s oslavou ani nečekaly, až sobotní závod skončí. „My jsme slavily od rána. Připíjely jsme si vínem v průběhu celého dne. V neděli volal z Atén taťka a říkal, že tam jsou všichni šťastní,“ říkala osmnáctiletá Alena Kůrková, která také závodně střílí a dokonce se jí už dvakrát podařilo Kateřinu porazit.

Matka Kateřiny Kůrkové nechce dosavadní sportovní úspěchy své dcery poměřovat. „Katka ke všem závodům přistupuje stejně ať je to mistrovství světa, Evropy nebo olympiáda. Nedělá v tom rozdíly, a myslím, že je to dobře,“ sdělila Šárka Kůrková. S Kateřinou po závodě už mluvila. „Samozřejmě jsme jí strašně moc gratulovala. Jsem šťastná, že se jí to povedlo a že vydržela až do konce,“ řekla.

Matka i sestra potvrdily, že Kateřinu po návratu domů čeká oslava. „S manželem a rodiči se určitě na něčem domluvíme, zatím na to ale nebyl čas,“ konstatovala Šárka Kůrková.

Nad životním úspěchem Kateřiny Kůrkové jásali i její tréninkový partner Ondřej Rozsypal a trenér plzeňských střelců Petr Kovařík.

„Jako střelec jsme věděl, že hodně záleží na štěstí, a že už postup do finále je velký úspěch. Katka dokázala, že je na tom psychicky velmi dobře. Zezadu se na ní tlačila Číňanka a je skvělé, že třetí místo udržela,“ komentoval úspěch kamarádky Ondřej Rozsypal.

„Finále bylo dramatické a hodně náročné. Katka jako první dala 9,6 a bylo asi dobře, že si tu špatnou ránu odbyla jako první. Myslím, že pak se jakoby zdravě naštvala a začala předvádět, co umí. Ten závěr byl skvělý,“ uvedl trenér Petr Kovařík.

Ten tvrdí, že by nikdo neměl litovat, že Kateřina nedopadla ještě líp. „Tohle je pro ni úplně nepřestavitelný úspěch. Vždyť byla pod obrovským tlakem,“ řekl Petr Kovařík, který trénuje v Plzni střelce společně s otcem Kateřiny Petrem Kůrkou.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz