Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A kdyby byla mistryní světa v časovce? ptali se právníci v kauze Sáblíková

Martina Sáblíková odchází v doprovodu sportovního právníka Jana Šťovíčka (vpravo) od slyšení u Mezinárodní sportovní arbitráže v hotelu Oceánico v brazilském Riu. (8. srpna 2016) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

9 2016
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Už měl za sebou jednu úspěšnou právní bitvu s Mezinárodní cyklistickou unií, když hájil Romana Kreuzigera. Teď ve sporu s UCI orodoval Jan Štovíček za start Martiny Sáblíkové v olympijské časovce. Ale prohrál.

„Do zápasu jsme vstupovali za stavu 0:5. Šance na začátku nebyla ani jedno procento, ale spíš mínus deset procent,“ řekl Šťovíček po verdiktu zvláštního panelu Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) v rozhovoru s reportérem iDNES.cz.

Za pomoci legislativního týmu se Šťovíčkovi podařilo šance na účast rychlobruslařské šampionky v Brazílii zvednout. „Jinak bychom do toho ani nešli,“ upozornil právník věnující se sportovním případům.

Čtěte ve středeční MF DNES o kauze Sáblíková: Rozhovor s právníkem Janem Šťovíčkem a komentář reportéra Tomáše Macka přímo z dějiště olympiády.

„Nesmírně si vážím rozhodnutí Martiny, že na olympiádu do Ria odcestuje. Myslím, že je velkou bojovnicí. Kdyby nepřišla k soudu, tak je naše šance poloviční,“ uvedl Šťovíček.

Zatím sice rozhodnutí s kolegy analyzuje, ale předpokládá, že zamítavý verdikt nastal spíš kvůli procesním otázkám.

„Když předseda panelu kladl právníkům UCI otázku: ‚To mi chcete opravdu říci, že kdyby byla mistryní světa v časovce, tak se musí kvalifikovat do silničního závodu?‘ Říkal jsem si, že asi chápe naše argumenty,“ popisoval Šťovíček pondělní slyšení.

Teď doufá, že kauza Sáblíková alespoň pomůže ke změně a upřesnění kvalifikačních pravidel cyklistů na olympijské hry.

Autoři: ,


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze