Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Kbely, Brusel, Vancouver: hokejová armáda míří na hry z vojenského letiště

NÁSTUP! (zleva) Tomáš Rolinek, Josef Vašíček a brankář Jakub Štěpánek kráčí do vládního speciálu, který je dopraví do Vancouveru. | foto: Volfík renéČTK

11 2010
Čeští hokejoví výsadkáři už jsou na cestě. Mise: olympiáda ve Vancouveru. Protivníci: Slovensko, Rusko, Kanada... Cíl: medaile. Stylově z vojenského letiště v pražských Kbelích odletěla evropská kostra národního týmu do Vancouveru. "Já jsem bojovně naladěný určitě, ale hlavně, aby byli hráči," hlásil trenér Vladimír Růžička.

Vládní speciál se sedmi hokejisty, realizačním týmem i s krasobruslařem Tomášem Vernerem odlétl směrem na západ po třetí hodině odpoledne. Krátce se ještě měl stavit v Bruselu pro českého premiéra Jana Fischera a pak pokračovat do Kanady.

"Nějaká politická debata asi proběhne," usmíval se Růžička. "Ono by to navíc bylo docela potřeba," dodal po chvíli s odkazem na žalostný stav české politiky.

Odjezd z hotelu narušily hostesky v prádle - více ZDE

Aby pořád nemyslel jen na hokej, přibalil si kouč národního týmu do příručního kufříku něco na luštění. "Křížovčičky budou," těšil se.

Většina hráčů přitom doufala, že co nejdelší úsek cesty prospí. Jaromíru Jágrovi by dokonce ani nevadilo, kdyby zaspal setkání s předsedou vlády. "Z mé strany to na žádný rozhovor s premiérem nevypadá, protože doufám, že hned usnu," přiznal hvězdný útočník.

Původní plán - nejít den před odletem vůbec spát - však nesplnil. "Nevydržel jsem celu noc nespat, asi kolem páté hodiny jsem na chvíli usnul," říkal Jágr, který přesto působil mnohem odpočatějším dojmem, než po pondělním příletu z Ruska. "Poslední dny jsme měli hokejový program hrozně nabitý. Nejenom co se týká zápasů, šlo i o cestování," vysvětloval.

Po nočním příletu do Vancouveru čeká sedmičku hokejistů v pátek jakýsi "aklimatizační" trénink. "Kluci z ruské ligy nebyli pět dní na ledě, takže jim uděláme nějaké třičtvrtěhodinové tréninky. Je dobré, že máme s sebou brankáře," pochvaloval si Růžička, že hned může využít služeb třetího gólmana Jakuba Štěpánka. 

V pátek večer místního času se pak hokejisté zúčastní slavnostního zahájení olympijských her, na kterém ponese českou vlajku právě Jágr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze