Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kde jsou tyče? Atleti se zabydlovali

17 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Kolem čtvrté hodiny ranní zalehla do postelí v olympijské vesnice další část české výpravy, s níž přicestoval i šéftrenér Václav Fišer. Spát šel až jako poslední. "Zalehl jsem až v šest ráno a spal jen dvě hodiny. Pak byla technická porada," líčil.

Atlety ve vesnici uvítal šéf české olympijské mise František Dvořák, s nímž trenéři debatovali až do rána. Jejich svěřenci už dávno spali, včetně oštěpaře Jana Železného, který uspíšil svůj přílet kvůli zranění. A když už byl v Aténách dřív, zašel podpořit tenistu Nováka. - více zde

"Každý má svoje bolístky, ale jinak jsou všichni více méně v pořádku. Honza Železný přijel dřív, aby dal s Pavlem Kolářem dohromady svůj bolavý kotník," podotkl Václav Fišer, který si pochvaloval, že procedury po příletu byly rychlé.

"Přistáli jsme ve dvě ráno, takže bylo všude volno. Překvapilo mě, že nám hned na letišti udělali akreditaci, a protože tam nikdo nebyl, tak jsme byli během pěti minut hotovi," řekl šéftrenér.

Se svými svěřenci pak nasedl do autobusu a díky nové dálnici byli všichni rychle ve vesnici. "Tam jsem čekal přísná bezpečnostní opatření jako na předchozích olympiádách, ale jen nám zrentgenovali kufry a prošli jsme rámem. Nic mimořádného," srovnával Fišer ATény s Atlantou před osmi a Sydney před čtyřmi roky.

Chválu z jeho úst sklidila i vesnička samotná. "V Austrálii to byly takové Tesco baráky, v Americe zase skromná kolej. Tohle mi připadá jako luxusní záležitost. Navíc jsme na super místě blízko u brány, takže odpadají transporty," je spokojen Fišer.

Ocenil i takovou věc, jako je možnost sledovat televizi s deseti kanály. "Hlavně pro závodníky, kteří tu budou před závody trávit většinu času, je to velmi důležité, protože mohou trávit volný čas v chládku," poznamenal ke klimatizované klubovně v přízemí olympijského domu, kde je k dispozici i připojení k internetu.

Dobře naloženého Fišera, který spánkový deficit po příletu dohnal dalšími hodinkami odpočinku po obědě, potěšilo, že v Aténách zatím nepanuje avízovné velké vedro. "Je tady jako u nás, kde minulý týden bylo možná víc teplo," podotkl.

Stadion v komplexu OAKA, kde se konají atletické soutěže, zná. "Je to ten starý, na kterém jsme už závodili, takže víme, kde jsou rozcvičováky a další prostory. Jen mu přidělali střechu. Nic by nás nemělo zaskočit," nebojí se Fišer hlavního olympijského "kotle".

A tak jediný "problém", který šéftrenéra odpoledne po příletu trápil, bylo najít atletické tyče. "Na letišti nám nebyli schopni říci, kam je povezou. Jen opakovali, že v 6:30 ráno přijede kamion a odveze je, ale kam to nevěděli," líčil trenér. Tyče se však neztratily - ležely v opuštěné garáži jednoho z domů českého olympijského týmu.Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz