Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy budou soutěžit největší české hvězdy

27 2004
Atény - Až 28 jednotlivců a tým basketbalistek vstoupí hned v první soutěžní den do bojů na OH v Aténách. Úplně první bude v sobotu 14. srpna už v šest hodin středoevropského času veslařka Knapková. Tento den by mohl přinést i první medaili, ve své parádní disciplíně se představí střelkyně Kůrková. Jako poslední z reprezentantů se pod pěti kruhy ukáže maratonec Štefko. Jeho závod hry 29. srpna ukončí.

Česká výprava už má téměř definitivní podobu, rychle se zpřesňuje i program olympijských her, a tak už mohou sportovní fanoušci začít plánovat, ve které dny mají věnovat zpravodajství z Atén zvýšenou pozornost. A snad i plánovat medailové oslavy...

Na Hrách XXVIII. olympiády se bude bojovat celkem o 301 medailových sad. Organizátoři oficiálně registrují 28 sportovních odvětví a 40 disciplín. Orientaci v rozsáhlém programu téměř třítýdenních bojů by mohl fanouškům usnadnit strukturovaný olympijský program na stránkách iDNES, který je členěn s ohledem na účast českých reprezentantů.

Přehledný program olympijských her najdete zde
 

Kdy soutěží české hvězdy

so. 14.8.
ne. 15.8.
út. 17.8.
17. -18.8.
19. -20.8.
20. -21.8.
20. a 22.8.
23. -24.8.
23. -28.8.
25. a 27.8.
26. a 28.8.

Kůrková
Hlaváčková
Tenk
Hilgertová
Jiras-Máder
Pospíšilová
Janků,Ton,Bába
Šebrle
Doktor
Brejchová
Železný

vzduch. puška
100 m znak
libovol.pistole
vodní slalom
vodní slalom
disk
výška
desetiboj
500 m a 1000 m
oštěp
oštěp

Soutěžit se v Řecku začne už dva dny před zažehnutím ohně. Ve středu 11. srpna a ve čtvrtek dvanáctého rozehrají své turnaje fotbalisté a fotbalistky. Pátek třináctého je vyhrazen slavnostnímu zahájení a od soboty se sportuje naostro.

Do bojů může hned první den zasáhnout 28 jednotlivců a tým basketbalistek. Nejvíce napilno budou mít veslaři, jichž se do rozjížděk zapojí deset. Soutěže v Schinias Rowing and Conoeing Centre začínají už v sedm hodin ráno, v Česku tou dobou bude ještě o hodinu méně.

Mezi prvními sportovci, kteří po zažehnutí olympijského ohně začnou soutěžit, bude i skifařka Miroslava Knapková, po ní jede Václav Chalupa a další.

Úvodní soutěžní den her nevynechá ani pětice plavců, čtyři cyklisté - silničáři, dva střelci, jachtař Michael Maier a ve 22.15 místního času nastoupí proti Španělsku české basketbalistky.

Na přesný los a časový rozvrh svých soutěží čekají plážové volejbalistky a stolní tenisté, je však pravděpodobné, že i oni začnou už v úvodní den her.

Jako první obhajuje Tenk, poslední Železný
Které dny by mohly být pro českou výpravu nejveselejší? S ambicemi na medaili bude hned v sobotu čtrnáctého střílet Kateřina Kůrková ze vzduchové pušky. Na střelnici se představí také Martin Tenk, ale ve své "slabší" disciplině vzduchové pistoli. Optimistická prognóza by mohla pokračovat o den později v plaveckém areálu, kde se bude na 100 metrů znak mezi favoritky patřit i Ilona Hlaváčková.

Další den se český boj o medaile nedá příliš očekávat, ale už v úterý sedmnáctého bude střelec Martin Tenk s libovolnou pistolí v ruce obhajovat bronz ze Sydney.

Tentýž den poprvé do vln hrábne i vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová, a když vše půjde podle předpokladů, o den později bude bojovat v finálové jízdě o třetí olympijské zlato v řadě.

Další česká medailová obhajoba je na programu v pátek dvacátého, kdy jedou finále na divoké vodě deblkanoisté. V Sydney 2000 v této kategorii získali bronz Marek Jiras s Tomášem Máderem, letos kromě nich bude mít vysoké ambice i posádka Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek.

Pátkem také startuje hlavní atletický program a v akci bude i první z českých nadějí. Kvalifikací vstoupí do soutěže diskařek Věra Cechlová-Pospíšilová. Finále ji čeká den poté.

Držitelé atletických medailí z OH 2000 jdou do boje až později. Desetibojař Roman Šebrle, americkou agenturou AP tipovaný na první místo, soutěží v pondělí 23. a v úterý 24. Oštěpařská soutěž s hvězdou Janem Železným vrcholí až den před ukončením her, v sobotu osmadvacátého.

K závěru her směřuje své úsilí také kanoista Martin Doktor. V pátek sedmadvacátého se jede finále na kilometrové trati, další den na poloviční.

Do posledního dne olympiády bude na svůj závod čekat maratonec Róbert Štefko a teoreticky by v neděli 29. srpna mohla soutěžit i moderní gymnastka Dominika Červenková. To by se však musela probojovat do finále.Nejčtenější

Ferrari F12 Berlinetta 6,3...
Ferrari F12 Berlinetta 6,3...

r.v. 2016, naj. 7 500 km, benzín, 1. majitel
6 650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze