Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy budou soutěžit největší české hvězdy

27 2004
Atény - Až 28 jednotlivců a tým basketbalistek vstoupí hned v první soutěžní den do bojů na OH v Aténách. Úplně první bude v sobotu 14. srpna už v šest hodin středoevropského času veslařka Knapková. Tento den by mohl přinést i první medaili, ve své parádní disciplíně se představí střelkyně Kůrková. Jako poslední z reprezentantů se pod pěti kruhy ukáže maratonec Štefko. Jeho závod hry 29. srpna ukončí.

Česká výprava už má téměř definitivní podobu, rychle se zpřesňuje i program olympijských her, a tak už mohou sportovní fanoušci začít plánovat, ve které dny mají věnovat zpravodajství z Atén zvýšenou pozornost. A snad i plánovat medailové oslavy...

Na Hrách XXVIII. olympiády se bude bojovat celkem o 301 medailových sad. Organizátoři oficiálně registrují 28 sportovních odvětví a 40 disciplín. Orientaci v rozsáhlém programu téměř třítýdenních bojů by mohl fanouškům usnadnit strukturovaný olympijský program na stránkách iDNES, který je členěn s ohledem na účast českých reprezentantů.

Přehledný program olympijských her najdete zde
 

Kdy soutěží české hvězdy

so. 14.8.
ne. 15.8.
út. 17.8.
17. -18.8.
19. -20.8.
20. -21.8.
20. a 22.8.
23. -24.8.
23. -28.8.
25. a 27.8.
26. a 28.8.

Kůrková
Hlaváčková
Tenk
Hilgertová
Jiras-Máder
Pospíšilová
Janků,Ton,Bába
Šebrle
Doktor
Brejchová
Železný

vzduch. puška
100 m znak
libovol.pistole
vodní slalom
vodní slalom
disk
výška
desetiboj
500 m a 1000 m
oštěp
oštěp

Soutěžit se v Řecku začne už dva dny před zažehnutím ohně. Ve středu 11. srpna a ve čtvrtek dvanáctého rozehrají své turnaje fotbalisté a fotbalistky. Pátek třináctého je vyhrazen slavnostnímu zahájení a od soboty se sportuje naostro.

Do bojů může hned první den zasáhnout 28 jednotlivců a tým basketbalistek. Nejvíce napilno budou mít veslaři, jichž se do rozjížděk zapojí deset. Soutěže v Schinias Rowing and Conoeing Centre začínají už v sedm hodin ráno, v Česku tou dobou bude ještě o hodinu méně.

Mezi prvními sportovci, kteří po zažehnutí olympijského ohně začnou soutěžit, bude i skifařka Miroslava Knapková, po ní jede Václav Chalupa a další.

Úvodní soutěžní den her nevynechá ani pětice plavců, čtyři cyklisté - silničáři, dva střelci, jachtař Michael Maier a ve 22.15 místního času nastoupí proti Španělsku české basketbalistky.

Na přesný los a časový rozvrh svých soutěží čekají plážové volejbalistky a stolní tenisté, je však pravděpodobné, že i oni začnou už v úvodní den her.

Jako první obhajuje Tenk, poslední Železný
Které dny by mohly být pro českou výpravu nejveselejší? S ambicemi na medaili bude hned v sobotu čtrnáctého střílet Kateřina Kůrková ze vzduchové pušky. Na střelnici se představí také Martin Tenk, ale ve své "slabší" disciplině vzduchové pistoli. Optimistická prognóza by mohla pokračovat o den později v plaveckém areálu, kde se bude na 100 metrů znak mezi favoritky patřit i Ilona Hlaváčková.

Další den se český boj o medaile nedá příliš očekávat, ale už v úterý sedmnáctého bude střelec Martin Tenk s libovolnou pistolí v ruce obhajovat bronz ze Sydney.

Tentýž den poprvé do vln hrábne i vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová, a když vše půjde podle předpokladů, o den později bude bojovat v finálové jízdě o třetí olympijské zlato v řadě.

Další česká medailová obhajoba je na programu v pátek dvacátého, kdy jedou finále na divoké vodě deblkanoisté. V Sydney 2000 v této kategorii získali bronz Marek Jiras s Tomášem Máderem, letos kromě nich bude mít vysoké ambice i posádka Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek.

Pátkem také startuje hlavní atletický program a v akci bude i první z českých nadějí. Kvalifikací vstoupí do soutěže diskařek Věra Cechlová-Pospíšilová. Finále ji čeká den poté.

Držitelé atletických medailí z OH 2000 jdou do boje až později. Desetibojař Roman Šebrle, americkou agenturou AP tipovaný na první místo, soutěží v pondělí 23. a v úterý 24. Oštěpařská soutěž s hvězdou Janem Železným vrcholí až den před ukončením her, v sobotu osmadvacátého.

K závěru her směřuje své úsilí také kanoista Martin Doktor. V pátek sedmadvacátého se jede finále na kilometrové trati, další den na poloviční.

Do posledního dne olympiády bude na svůj závod čekat maratonec Róbert Štefko a teoreticky by v neděli 29. srpna mohla soutěžit i moderní gymnastka Dominika Červenková. To by se však musela probojovat do finále.Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz