Kenteris a Thanouová až ve středu

16 2004
Řečtí atleti Kostas Kenteris a Ekaterini Thanouová získali další dva dny na přípravu obhajoby před disciplinární komisí MOV. Ten vyhověl žádosti sprinterů a přeložil zasedání na středu. Národní olympijský výbor vyřadil Kenterise a Thanouovou kvůli vyhýbání se dopingovým testům z účasti v Aténách.

Kenteris s Thanuovou jsou v současné době v nemocnici, kde se prý zotavují z nehody na motocyklu. Původně měla disciplinární komise případ projednávat už dnes, a to i za jejich nepřítomnosti. Právník olympijských medailistů ze Sydney Michalis Dimitrakopulos však na naléhání svých klientů požádal o odklad.

"Oba tito špičkoví sportovci bojují o svou budoucnost a zaslouží si, aby se jednání účastnili osobně," vysvětlil právník.

Podle jeho verze vyslal MOV dnes do nemocnice jednoho z členů komise, aby získal oficiální lékařskou zprávu o jejich stavu. Pak skutečně již podruhé řeckým atletickým hvězdám vyhověl a odložil jednání o 48 hodin. "Jejich právník se nám zaručil, že oba atlety ve středu přivede," vysvětlil rozhodnutí mluvčí MOV Francois Carrard.

Zděšeným Řekům, pro něž byl olympijský vítěz ze Sydney v běhu na 200 metrů Kenteris před začátkem her takřka národním hrdinou, si dnes také mohli přečíst jeho první komentáře k celému případu.

Ty se podařilo získat aténskému deníku Goal. Kenteris se v rozhovoru brání, že o čtvrteční plánované dopingové kontrole, která celou kauzu spustila, nevěděl. "Nikdo mě o tom nikdy neinformoval," cituje list Kenterisova slova.

Zástupci Mezinárodní atletické federace IAAF přitom v neděli uvedli, že oba řečtí atleti se vyhnuli v posledních dvou týdnech celkově třem odběrům.

"To, co říkám, je naprostá pravda. Nedá se ničím napadnout," brání se Kenteris obvinění, že by společně s Thanuovou vynechal kontrolu úmyslně. Navíc ho prý mrzí, že ho odsuzují ti, kteří mu dříve fandili. "Ti lidé, co mě teď trhají na kusy, se se mnou po každé mé výhře nechávali fotit," kritizuje nepřímo národní olympijský výbor, který ho vyřadil z aténských her.

Ve středu by se mělo tak rozhodnout, zda vedle neúčasti na olympiádě přijdou řečtí atleti také o dva roky sportu. Právě tak dlouhý trest jim hrozí za to, že se bez uspokojivého vysvětlení vyhnuli dopingové kontrole.

Nejslavnější vítězství řeckého sprintera Konstantinose Kenterise - triumf na olympijských hrách v Sydney 2000.Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz