Kenteris a Thanuová opustili nemocnici

17 2004
Praha - Kostas Kenteris a Ekaterini Thanuová opustili nemocnici. Řecké atlety, kteří byli hospitalizováni po páteční nehodě, čeká ve středu vyšetřování disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru. Sprinteři budou vysvětlovat, proč se ve čtvrtek vyhnuli dopingové zkoušce. Hrozí jim dvouletý trest.

Olympijský vítěz ze Sydney v běhu na 200 metrů Kenteris se objevil u východu z nemocnice kolem druhé hodiny odpoledne místního času. Jeho kolegyně, která před čtyřmi lety získala na poloviční trati stříbro, odešla zhruba o tři čtvrtě hodiny později.

Po čtyřech dnech hospitalizace po nehodě na motocyklu oba krátce promluvili před čekajícím houfem novinářů a jejich výpovědi se od sebe moc nelišily. "Nic špatného jsme neudělali," opakovali stále.

Oba nyní chtějí očistit své jméno a vrátit se zpět do řeckého týmu. Národní olympijský výbor je totiž z nominace pro hry dočasně vyřadil a pouze díky případnému osvobozujícímu rozsudku komise MOV by se do týmu mohli opět vrátit.

"Je to hrozná nespravedlnost. Nikdy jsem neužíval zakázané látky. Čestně," dušoval se Kenteris, když odjížděl autem z nemocnice. "Všichni ti lidé, kteří mě teď chtějí ukřižovat, jsou ti samí, kteří se se mnou fotografovali po každém úspěchu. Ale po ukřižování přichází vzkříšení," dodal muž, jenž dvoustovku vyhrál i na evropském a světovém šampionátu.

Ani Thanuová nepřiznala, že by neúčastí na dopingové kontrole pochybila. "Jsem smutná a zklamaná z toho, co všechno se o nás říkalo. Počkám na zasedání komise a budu dál bojovat," říkala druhá aktérka největšího skandálu aténských her. Společně s Kenterisem se navíc podle Mezinárodní atletické federace IAAF vyhnula v posledních dvou týdnech celkově třem odběrům.

Vedle vyšetřování dopingové kauzy budou Kenteris s Thanuovou zřejmě čelit i policejnímu zkoumání tajemné motocyklové nehody, k níž mělo dojít jen několik hodin po neuskutečněném odběru vzorku.

Podle agentury AP má již policie k dispozici výpověď člověka, jenž prý oba atlety dovezl v pátek nad ránem do nemocnice.

Oba sprintery už v pondělí navštívil v nemocnici policejní lékař Philipos Kutsaftis. Podle informací, které má AP k dispozici z nejmenovaných zdrojů, prý na těle Thanuové neobjevil žádné zjevné známky zranění. Kenteris měl údajně pouze několik šrámů na pravé noze a u levého obočí.

Řecký sprinter Konstantinos Kenteris (vlevo) vyhrál po olympijských hrách v Sydney 2000 také ME 2002 v Mnichově.

Řecký sprinter Konstantinos Kenteris.

Nejslavnější vítězství řeckého sprintera Konstantinose Kenterise - triumf na olympijských hrách v Sydney 2000.

Sprinterka Ekaterini Thanouová nesla v březnu olympijský oheň.

Řecký sprinter Kostas Kenteris opouští po nehodě na motocyklu nemocnici v Aténách.

Řecký sprinter Kostas Kenteris opouští po nehodě na motocyklu nemocnici v Aténách.

Řecká sprinterka Ekaterini Thanouová opouští po nehodě na motocyklu namocnici v Aténách.

Řecká sprinterka Ekaterini Thanouová opouští po nehodě na motocyklu nemocnici v Aténách

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...Najdete na iDNES.cz