Klimešová: Hrály jsme dobře, zvedáme se

16 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ačkoli se české basketbalistky v duelu s Američankami úspěchu nedočkaly, jeden primát jim přece jen připadl. Zuzana Klimešová se s 18 body stala vůbec nejlepší střelkyní zápasu. "Myslím, že jsme hrály celý první poločas dobře, jenže pak začaly být Američanky čím dál tím rychlejší a my zase čím dál tím pomalejší," poznamenala hráčka řeckého klubu Asteras Atény.

Přes porážku nachází na dnešním duelu pozitiva. "Po prohře se Španělkami to na nás dolehlo a i když jsme ani dnes neuspěly, odehrály jsme určitě dobrý zápas a dokázaly se zvednout."

V zámoří působila, vyzkoušela si i prestižní WNBA v dresu Indiany. To, že nastřílela osmnáct bodů právě Američankám jí ale nechává v klidu. "Já to takhle neberu. Když se prohraje, tak mi vždycky přijde, že jsem těch bodů nedala dost," tvrdila po zápase.

I když má se zámořským stylem hry bohaté zkušenosti, spoluhráčkám nijak zvlášť neradila. "Kdepak, holky mají samy dost zkušeností, většina z nich reprezentovala mnohem častěji než já."

Těžké je prý hlavně se vyrovnávat s americkou tvrdostí. "Pod košem to bolí, modřiny mám všude," pokyvovala s úsměvem hlavou. "Ale člověk si na to zvykne. Když mám na konci zápasu všechny zuby, jsem spokojená."

Věřila po osmi minutách, které český tým vyhrál 21:12, v konečný úspěch? "Nikdy nepochybuju o tom, že vyhrajeme. Tedy až do té doby než prohrajeme," tvrdí pětadvacetiletá rodačka z Prahy. "Dobře jsem věděla, že devět bodů je jen devět bodů a velkou část zápasu máme ještě před sebou," dodala.

"Hlavně mi v té době tlouklo srdce a přemýšlela jsem o tom, že hrozně chci abych to ještě udýchala. A to jsme před sebou měly ještě tři čtvrtiny. Ale pan doktor a masér se o nás dobře starají, takže to dopadlo dobře," dodala s úsměvem.

Na palubovce se potkala i se svou někdejší spoluhráčkou z Indiany Tamikou Catchingsovou.

"My jsme proti sobě hrály už v době, kdy jsem v Americe nastupovala v univeritní soutěži, a pak jsme se sešly v Indianě. Pro mě na světě neexistuje lepší hráčka," vysekla poklonu basketbalistce, která v zápase nastřílela devět bodů.

"Je skvělá v útoku i v obraně, je tvrdá a nikdy nepřestane běhat. A ke všemu není namyšlená," vypočítává její přednosti.

Pečlivě sledovala i nedělní vystoupení amerického mužského Dream Teamu, který utrpěl debakl v zápase s Portorikem. "S holkama jsme se na to dívaly, ale už předtím jsme si říkaly, že už dávno žádný Dream Team není," tvrdí.

"V předchozích amerických výběrech si i největší hvězdy dokázaly přihrát, hráli kolektivně. Hráči co přijeli sem jsou zvyklí hrát jeden na jednoho. Proti Portoriku se nedokázali trefit a vypořádat s clonou. Myslím, že Američanky tu mají lepší tým než muži, hrají jako skutečný mančaft."

Souboj pod košem: Zuzana Klimešová při utkání se Spojenými státy.

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Najdete na iDNES.cz