Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Knapková: Po Pekingu možná založím rodinu

Miroslava Knapková při on-line rozhovoru v redakci iDNES.cz. | foto: David VotrubaiDNES.cz

29 2008
Praha - Uspět na olympijských hrách v Pekingu a konečně zdolat největší soupeřku z Běloruska. To je přání veslařky Miroslavy Knapkové pro letošní sezonu. "Ráda bych si z olympiády přivezla medaili," řekla skromně v rozhovoru se čtenáři iDNES.cz Knapková. Zároveň nevyloučila, že si po Pekingu dá mateřskou pauzu.

O čtvrt hodiny dřív, než bylo naplánováno, přišla Mirka Knapková do redakce iDNES.cz ke svému vůbec prvnímu on-line rozhovoru v životě. Každou odpověď si pečlivě promyslela a při diktování prokázala i svůj smysl pro humor, když se musela vypořádat s otázkami přímo na tělo.

VESLAŘKA KNAPKOVÁ ODPOVÍDALA ZDE


Sympatická sedmadvacetiletá skifařka bude jedním z želízek českého veslování pro čínskou olympiádu.

Na té minulé v Aténách skončila na nepopulárním čtvrtém místě a její cíle pro Peking jsou tak samozřejmě vyšší. "Těžko se tipuje, kolik si odvezeme medailí, ale přála bych ji Ondrovi Synkovi, sobě a párové čtyřce," zněla jedna z prvních odpovědí.

To ale není jediné přání studentky FTVS pro olympijský rok. Ráda by konečně porazila svou největší soupeřku - Bělorusku Karstenovou, která se ve skvělé formě drží i v 35 letech. "No jo, jenže to, že ji chci porazit, říkám už tři roky," usmála se Knapková.

Olympijský kanál v Pekingu pak stejně jako celá veslařská parta uvidí až těsně před závody.

"Chtěli jsme se na něj podívat už loni, ale měli tam přísná bezpečnostní opatření, takže nás tam nepustili. Chtěli jsme zjistit, jaký je tam vzduch, klima, ale bohužel to nevyšlo. Ale do Atén jsme se napřed také nejeli podívat a nakonec to dopadlo celkem dobře," zavzpomínala na své čtvrté místo a stříbro párové čtyřky.

Dvojnásobná vicemistryně světa, která s veslováním začala teprve před osmi lety, pak přiznala, že po olympiádě nevylučuje mateřskou přestávku. "Ženským to jde většinou dobře po dětech, takže je možné, že si dám mateřskou pauzu a pak se vrátím," uvedla směrem k dalším Hrám v roce 2012 v Londýně. Vdávat se ale zatím nehodlá. "Svatbu zatím neplánuji."

Přípravu zahájila ve Švýcarsku, pojede i do Afriky

Přípravu na letošní olympijskou sezonu zahájila Knapková už před Vánoci  ve vysokohorském prostředí švýcarského Svatého Mořice. Další bude pod vedením trenéra Tomáše Kacovského následovat v polovině února v Jihoafrické republice.

"Loni jsme tam byli poprvé a velmi se nám to osvědčilo," uvedla Knapková, kterou v Africe čeká stejně jako ve Švýcarsku především posilování a trénink na trenažéru. "Ale hlavně se těším na teplo," dodala.

Předolympijské on-line rozhovory na iDNES.cz

22. ledna: Barbora Špotáková (oštěp)
29. ledna: Miroslava Knapková (veslování)
5. února: Věra Cechlová (disk) 14:00
12. února: Lucie Grolichová (moderní pětiboj) 14:00
19. února: Petr Lazar (dráhová cyklistika)
26. února: Libor Capalini (moderní pětiboj)
4. března: Lenka Marušková-Hyková (střelba)
11. března: Kateřina Baďurová (skok o tyči)

Mohlo by se zdát, že vzhledem k olympijskému vrcholu sezony bude veslařka měnit zažitý systém přípravy. "Naštěstí to ale tak nebude, už loni jsme zvolili tento způsob, a tak vlastně nejdeme do ničeho nového," usmála se.

Dvojnásobná vicemistryně světa z let 2005 a 2006 si účast v Pekingu zajistila na loňském mistrovství světa v Mnichově, kde měla útočit na třetí medaili z MS po sobě.

Nepovedlo se a Knapková ve finálovém závodě dojela čtvrtá.

"Se závodem jsem ale byla spokojená," uvedla milovnice italské kuchyně, která vinou nemoci před MS tři týdny netrénovala.

"S medailí jsem příliš nepočítala, jela jsem hlavně pro diváky," dodala skifařka, která si chuť spravila na následním mistrovství Evropy, odkud si přivezla stříbro.

Letošní olympijský rok zahájila závody na trenažéru minulou sobotu v Děčíně, které s přehledem vyhrála. Těsně před odletem do Afriky ji pak v Neratovicích čeká mistrovství republiky.

Kromě olympiády, na níž bude chtít vylepšit své čtvrté místo z Atén, se Knapková znovu chystá na mistrovství Evropy, domácí diváci ji pak uvidí na tradičních červnových Primátorkách v Praze na Vltavě, které ve skifu vyhrála už pětkrát po sobě.

Seriál předolympijských rozhovorů bude pokračovat v úterý 5. února, kdy bude od 14 hodin odpovídat čtenářům iDNES.cz diskařka Věra Cechlová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze