Knapková: Vstávat ve čtyři? To je hrůza!

5 2004
Praha - Sympatická třiadvacetiletá blondýnka Miroslava Knapková bude prvním sportovcem z české výpravy, který zasáhne do bojů na olympijských hrách v Aténách. "Snad mi to alespoň přinese štěstí. Ani nepůjdu na zahajovací ceremoniál, abych brzo ráno vstala," říká čtvrtá skifařka z loňského mistrovství světa.

Právě vstávání ve čtyři hodiny ráno si neumí veslařka pražské Slavie vůbec představit.

"No, ale co můžu dělat? Zkoušela jsem to už v přípravě a několikrát byla už v půl sedmé ráno na vodě. Ještě předtím se musíte najíst a rozveslovat. Nemám z toho radost," přiznává s úsměvem.

Podle šéftrenéra Přemysla Panušky bude mít šestnáctičlenná veslařská výprava nouzové ubytování i tři kilometry od kanálu. "Vím, že se o něčem jednalo,ale kde budeme přesně bydlet, to zatím netuším." 

Ví, že vedle vstávání se bude muset vypořádat s těžkými podmínkami. Veslaři mají z kanálu pod větrnými elektrárnami strach. Fučí tam vítr, při loňském závodě juniorů se dokonce jedna loď potopila.

"Už na Světovém poháru v Lucernu jsem měla novou loď. Má vlnolam i vzduchové komory, aby do ní netekla voda. Několikrát jsem na vlnách i trénovala, snažila se na ně připravit," tvrdí česká skifařka.

Příprava se jediné ženě v české veslařské výpravě vydařila. "Myslím, že jsem udělala maximum. Uvidíme, na co to bude na olympiádě stačit. Ráda bych se dostala do finále. Medaile? Tak to by musel být velký zázrak," opět se usmívá.   

Poslední příprava před pondělním odletem probíhá v Račicích. "Jsme tam na soustředění. Koncem týdne se vrátím do Prahy, v sobotu se nakládají lodě a v pondělí už letíme. Nervozitu ještě necítím. Možná na mě padne, až budu uprostřed všeho. Nikdy jsem v Řecku nebyla," přiznává celková vítězka Světového poháru v roce 2002.

Problémy měla s fasováním olympijských věcí. "Zatím jsem si vyzvedla pouze polovinu. Většina oblečení byla hrozně velká," dodala Knapková.

Autor:


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz