Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komrsková je druhou náhradnicí pro finále

15 2004
Atény - Jana Komrsková obsadila v nedělní kvalifikaci víceboje 32. místo. Jediná česká reprezentantka ve sportovní gymnastice na olympijských hrách v Aténách tak do finále nepostoupila. Stále však má malou naději, že se ho zúčastní. Je druhou náhradnicí.

V přeskoku, v němž na MS před třemi lety skončila čtvrtá, byla tentokrát až patnáctá a i toto finále se odehraje bez ní.

"V přeskoku jsem bohužel vyšlápla mimo čáru, za což je velká bodová srážka," řekla České televizi. Komrskovou mrzelo i hodně chyb na kladině, naopak největší spokojenost cítila po cvičení na bradlech.

S nimi měla v poslední době velké problémy, ale společně s podporou publika se vyhecovala. "Jsem strašně šťastná, jak jsem zvládla bradla. Občas bývají jinak tvrdá nebo měkká, myslela jsem si, že z nich spadnu, ale naštvala jsem se a dala je," vykládala jedenadvacetiletá gymnastka, která v Řecku startovala na svých druhých olympijských hrách.

Nejlepší formu zatím v Aténách prokázaly rumunské gymnastky. Obhájkyně olympijského titulu ze Sydney v čele s Danielou Sofronieovou v kvalifikaci dosáhly součtu 152,436 bodu a o necelých šest desetin porazily úřadující mistryně světa z USA, za které startovala i nejlepší závodnice v individuálním hodnocení Carly Pattersonová. Třetí příčku v kvalifikaci obsadily Číňanky, až za nimi skončily reprezentantky tradiční gymnastické velmoci z Ruska.

Kvalifikace se příliš nevydařila nejsledovanější gymnastce na olympijských hrách Světlaně Chorkinové. Pětadvacetiletá Ruska pokazila druhý přeskok, po němž dopadla obličejem na žíněnku, a ani na kladině nepředvedla nijak excelentní výkon. Její nejoblíbenější nářadí ji však nezradilo: na bradlech získala 9,750 bodu. Také díky tomu nakonec měla nejvyšší bodový zisk ze všech ruských gymnastek a v individuálním pořadí obsadila pátou příčku.

Komrsková nicméně nebyla jedinou závodnicí, které se oblíbená disciplína nevydařila. Uzbecká mistryně světa v přeskoku Oksana Čusovitinová, v 29 letech nejstarší gymnastka na hrách, se nezotavila ze zdravotních obtíží a s průměrnou známkou 8,800 skončila až v třetí desítce. Španělská specialistka na prostná Elena Gomezová obsadila jedenácté místo a je pro osmičlenné finále jen náhradnicí.

Výsledky - kvalifikace:
Týmy (postupující do finále):
1. Rumunsko 152,436 b., 2. USA 151,848, 3. Čína 151,085, 4. Rusko 149,420, 5. Ukrajina 148,908, 6. Francie 148,759, 7. Španělsko 147,921, 8. Austrálie 147,419. 
Jednotlivkyně: 1. Pattersonová (USA) 38,337, 2. Sofronieová (Rum.) 38,062, 3. Banová (obě Rum.) 37,975, ...32. Komrsková (ČR) 36,212.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz