Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komrsková: Modelkou být nechci

5 2004
Praha - Za více než dvě hodiny, které strávila v brněnské redakci u on-line rozhovoru se čtenáři iDNES, dostala řadu nabídek k seznámení a děkovala za spoustu komplimentů. Na dotaz: Jani, nechceš jít na rande? Nejlepší česká sportovní gymnastka Jana Komrsková odpověděla pohotově: "Tome, chci! Ty určitě taky!"

Odpovědi Jany Komrskové čtěte ZDE

"Když padesát závodnic zkazí závod, můžu získat na olympiádě medaili," reagovala vtipně.

Odpovědi psala sama. Ptali se známí, příbuzní a fanoušci ze zahraničí. "Na schůzky nemám moc čas, trénuji čtyři až šest hodin denně, šestkrát v týdnu. Někdy toho je dost," přiznala: "Proto asi nemám kluka."

Je možné se za vámi podívat na trénink? Kde seženu váš plakát? Máte vlastní internetové stránky? "Na trénink ve Zlíně se samozřejmě přijít podívat můžete - to není problém. Spíš je tam teď docela nuda, protože ještě nemůžu naplno trénovat, takže byste z toho moc neměli."

Komrsková už dostala nabídku na focení, ale na dráhu modelky se nechystá. "Tam patří jiné krásky. A jestli bych vzala případnou nabídku Playboye? Možná bych o tom uvažovala, ale spíš ne," říká dvacetiletá reprezentantka, kterou čeká maturita na gymnáziu.

V loňské sezoně si na světovém šampionátu v Anaheimu zajistila účast na olympijských hrách v Sydney. Ale jinak to pro ni nebyl dobrý rok. Poranila si loket, pak nohu. Dosud není úplně v pořádku. "Zranění není zdaleka vyléčené, jestli na dubnové mistrovství Evropy do Amsterdamu pojedu, není vůbec jisté," říká.

Na olympiádě v Aténách by se chtěla dostat do šestatřicetičlenného finále. "A tam bojovat do dvacátého místa."

Její silnou disciplínou je přeskok, v něm vybojovala na mistrovství světa 2001 čtvrté místo. "Konkurence je větší než dříve. Bude záležet na momentálním stavu zdraví a mysli."

Mezi největší favoritky považuje Rumunky, Rusky a Američanky. "Můj tip Světlana Chorkina - Rusko," říká gymnastka, která má pro tento sport rodinné předpoklady. Věnovala se mu matka, otec i starší sestra. "A mě pak asi nic jiného nezbývalo," dodala s úsměvem.

Nejlepší současná česká sportovní gymnastka Jana Komrsková

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze