Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komrsková: Modelkou být nechci

5 2004
Praha - Za více než dvě hodiny, které strávila v brněnské redakci u on-line rozhovoru se čtenáři iDNES, dostala řadu nabídek k seznámení a děkovala za spoustu komplimentů. Na dotaz: Jani, nechceš jít na rande? Nejlepší česká sportovní gymnastka Jana Komrsková odpověděla pohotově: "Tome, chci! Ty určitě taky!"

Odpovědi Jany Komrskové čtěte ZDE

"Když padesát závodnic zkazí závod, můžu získat na olympiádě medaili," reagovala vtipně.

Odpovědi psala sama. Ptali se známí, příbuzní a fanoušci ze zahraničí. "Na schůzky nemám moc čas, trénuji čtyři až šest hodin denně, šestkrát v týdnu. Někdy toho je dost," přiznala: "Proto asi nemám kluka."

Je možné se za vámi podívat na trénink? Kde seženu váš plakát? Máte vlastní internetové stránky? "Na trénink ve Zlíně se samozřejmě přijít podívat můžete - to není problém. Spíš je tam teď docela nuda, protože ještě nemůžu naplno trénovat, takže byste z toho moc neměli."

Komrsková už dostala nabídku na focení, ale na dráhu modelky se nechystá. "Tam patří jiné krásky. A jestli bych vzala případnou nabídku Playboye? Možná bych o tom uvažovala, ale spíš ne," říká dvacetiletá reprezentantka, kterou čeká maturita na gymnáziu.

V loňské sezoně si na světovém šampionátu v Anaheimu zajistila účast na olympijských hrách v Sydney. Ale jinak to pro ni nebyl dobrý rok. Poranila si loket, pak nohu. Dosud není úplně v pořádku. "Zranění není zdaleka vyléčené, jestli na dubnové mistrovství Evropy do Amsterdamu pojedu, není vůbec jisté," říká.

Na olympiádě v Aténách by se chtěla dostat do šestatřicetičlenného finále. "A tam bojovat do dvacátého místa."

Její silnou disciplínou je přeskok, v něm vybojovala na mistrovství světa 2001 čtvrté místo. "Konkurence je větší než dříve. Bude záležet na momentálním stavu zdraví a mysli."

Mezi největší favoritky považuje Rumunky, Rusky a Američanky. "Můj tip Světlana Chorkina - Rusko," říká gymnastka, která má pro tento sport rodinné předpoklady. Věnovala se mu matka, otec i starší sestra. "A mě pak asi nic jiného nezbývalo," dodala s úsměvem.

Nejlepší současná česká sportovní gymnastka Jana Komrsková

Autor:


Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz